Lista ocen Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 (88) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysztofek_2
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
fantastyczny do tego auta. 240Nm przy 1900obr/min generuje super elastyczność. Motor pracuje równo i cicho do 3tyś obrotów choć rzadko go tak gonie. przyspieszenie bardzo dobre z wyprzedzaniem nie ma problemu. Do tego super zestrojona skrzynia, ale o tym nizej. Silnik fantastyczny.
~waldek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Mimo, że silnik ma tylko 105KM, radzi sobie z autkiem w każdej sytuacji, wyprzedzanie na 5 biegu jest przyjemnością. Kultura pracy może nie jest imponująca ale mi to nie przeszkadza dla mnie ma to jeździć i silniczek wywiązuje się z zadania bardzo dobrze.
~kierowca toledo
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik super pomimo klekotu na zimno. Tylko olej wymieniam. Elastyczny i cichy na 4-5 biegu. Trochę brakuje 6 biegu ale to szczegół bo głównie jeżdżę po mieście i dwa razy w roku na urlop. Brak filtra cząsteczek stałych na plus.
~Bartek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Kultura pracy jak to przy pompowtryskach nie ma co duzo sie rospisywac jednym pasuje innym nie ja naleze do tych drogich. A co do elastycznosci to przy obecnej mocy jest lepiej choc tragedi nie bylo i jezdzilo sie dobrze.
~zbigniew.blach@neostrada.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
jak to diesel ale po rozgrzaniu nie słychać go nadmiernie po tunningu fabrycznym ok.130km bardzo dobrze się sprawuje szczególnie przy wyprzedzaniu warto to zrobić trochę bierze olej ale podobno ten typ tak ma
~cezar@va.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Niby diesel, niby głośny, ale pracuje jak turbo benzyna z bezpośrednim wtryskiem (TFSI lub TSI) i przy okazji mało pali (ostatnio w trasie spalił 4,9l), aczkolwiek moc mogła by być nieco większa (130KM). Bardzo polecam!!!
~fox
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Naprawdę świetny silnik, niby tylko 105km ale wydaje się jakby pod maską było dużo więcej, bardzo zrywny i elastyczny, wyprzedzanie na 5 biegu bez redukcji nie sprawia trudności, przyspieszenie od 100 do 160 w mgnieniu oka.
~ciso
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak to diesel nie zbiera sie dopóki nie działa turbo- za to elastyczność na IV, V rewelacja- więcej potrzeba chyba tylko szpanerom i małolatom.....Odejmuje ten 1 pkt za to że diesle są głośne:) W sumi mi to nie przeszkadza
~dzik
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Kultura pracy to pojęcie względne nie mające wpływu na walory użytkowe, natomiast silniczek 1.9tdi ma niezłego kopa jak na tak ciężkie autko i jest bardzo oszczędny, a do tego niezwykle elastycny.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW
6,8
~Umiarkowany
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Moja wypowiedź jest kontynuacją poprzednich. Silnik jest po chip tuningu - teraz ma 140 koni i jeździ zajefajnie. Przyspieszenie, elastyczność - dla mnie rewelacja!!! Mało kto daje radę ...