Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Grandis, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Seat Toledo III 2.0 TDI 140KM 103kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Duże, niezawodne, wygodne, ekonomiczne.
Fabryka mi dała 140KM w 2.0 TDI ale po modyfikacjach oprogramowania zrobiło się bezpiecznie 180KM. Autko musi pić dobre paliwko. A filtry weź i wymień na czas. Sprawy oleju nie olej. No trochę burczy jak to dieselek ale moc i niezawodność super.
Szósteczka w trasie się sprawdza jak już rozbujasz bryczkę.
No płyniesz całkiem przyjemnie po tych cudnych naszych drogach.
Dupka trochę w górze i nie każdy wyczai, że jakiś zając własnie sobie kicnął za autem. No ale czujniki pikną gdy wrzucisz wsteczny by zająca przejechać. Duża przednia szyba i fajne wycieraczki co to się tak chowają w słupkach, że wygląda jakby ktoś je podpierniczył.
Paka duża, zmieścisz spokojnie wraz z bagażami teściową w rozmiarze XXL. No trochę plastików w środku jest ale czy ty tam będziesz na nich spał, jadł czy co? Fotele komfortowe choć teściowa tego komfortu nie zaznała, rzekła jedynie, że wyglądają na wygodne. I miała kurde rację. Żonie podobają się schowki. Ja tam rzucam wszystko na tylną kanapę.
Wentyluje i ogrzewa tak jak powinien.
Z przodu jest dużo. Z tyłu powiedzmy, że wystarczająco. Jak się jeździ samemu. Hehe, no żartuje sobie. Mam z tyłu dwa foteliki dziecięce z chłopakami. Ale żona pomiędzy nimi to już wstrzymuje oddech. Kiedyś by się tam zmieściła, no ale to było kiedyś. Ciągle jednak do mnie jej daleko (tak samo jak mi do teściowej) - ważę prawie 100 kg i mam 195 cm wzrostu. I się mieszczę z dużym zapasem nad głową.
Nad tym mogliby trochę popracować. Czasem jak pędzę jak struś czy nawet gepard to słychać dziwny świst jakby ze strony lusterek. Wtedy radio tak na 7 i jest OK.
Zima, korki, klima to pęknie granica 8-9 litrów. Ale ja mam naprawdę duże korki i lecę później slalomem do następnych świateł przez całe 20 metrów i mi trąbią i dają światłami, że się wciskam. No czyli to jakieś ekstremalne zużycie, którego normalny kierowca nie doświadczy. Emeryt spali w mieście 7 litrów. W trasie raz miałem nawet 4.5 ale to nie na moje nerwy i tylko doświadczalnie. Generalnie przy szybkiej, przyjemnej jeździe i swobodnym wyprzedzaniu na trasie pokazuje 6 litrów. Dla mnie bomba a mniej spali trąba.
Pewnego dnia z tylnej klapy odłamał się plastik i w Seacie mi naprawili. Jak? Włożyli kawałek klina w postaci papierka. Sam sobie to później skleiłem bo w ASO Seata ceny wyższe niż w Volkswagen-Audi i do tego pracują tam jakieś kmioty gorsze już chyba nawet od mojej teściowej. Zimą plastiki kokpitu trochę skrzypią zanim auto się nagrzeje. Znam takich, którzy wsłuchują się w te skrzypienia i dostają rozstroju nerwowego ale ja z tym żyję w zgodzie.
Zepsuł się mechanizm podnoszący przednią szybę od strony kierowcy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,7