Ocena kierowcy - Seat Toledo IV Liftback

Seat Toledo IV Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po 6 latach prezentuje się bardzo dobrze
Silnik : Bardzo dynamiczny
Inne : Fatalna ergonomia i nieciekawe wnętrze
Samochód bardzo ładnie się prezentuje, nie ma obciachu przy znajomych. Bardzo pozytywnie zaskakuje silnik i skrzynia o które trzeba odpowiedni dbać, aby wszystko działało jak należy. Samochodem zrobiłem do tej pory 10tys km w tym długie trasy po Europie. Skrzynia bardzo dobrze radzi sobie w górach (szybko się uczy jazdy na serpentynach). Kwestia przyzwyczajenia do opóźnienia po wciśnięciu pedału gazu do redukcji i przyspieszenia. Bagażnik ogromny, płaski bardzo dobrze rozplanowany. Szkoda tylko ,że fotele po złożeniu nie są na równo z podłogą. Wnętrze bardzo plastikowe, średnio przyjemne w dotyku. Kiepskiej jakości podłokietnik. Nawigacja bardzo dobra, radio ok, nagłośnienie raczej średnie. Spalanie jak dla mnie rewelacja. Po mieście poniżej 6l/km da radę jeżeli nie ma korków, w trasie zależy od prędkości: 120km/h - 6,2l/100km, 150km/h powyżej 7l/100km, 90km/h 5,5l/100km, 70-90km/h 4,6l/100km!! Po przejechaniu 10tys km spadek oleju na bagnecie o jakąś 1/3 miarki silnik nie miał lekko(Alpy, autostrady, miasto). Całkowity koszt wymiany wszystkich filtrów wraz z olejem Ravenol 4l zamknął się w cenie 450zł. Dynamika silnika jak dla mnie bdb. Wystarczająca moc do wyprzedzania i bezpiecznej jazdy na trasie. w mieście też nie ma problemów. Komfort średni. Kiepska ergonomia tunelu miedzy fotelami pasażera i kierowcy, Fotel średnio wygodny, łatwa obsługa radia oraz nawigacji, dobrze działający komputer pokładowy oraz bluetooth. Jak narazie jestem zadowolony z samochodu.
Świetny silnik, Dobrze się zbiera, przy ostrożnej jeździe bardzo oszczędny. Po przesiadce z wolnossącego różnica przeogromna na +.
Do automatu trzeba się przyzwyczaić. Do tej pory nie miałem większych problemów. Zmiana biegów płynna choć po wciśnięciu gazu trzeba chwilkę poczekać na reakcję, ale jak pisałem kwestia przyzwyczajenia.
Samochód dobrze reaguje na ruchy kierownicy. Jest zawieszenie jest dość sztywne i dzięki temu układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny
Po 6 latach samochód wygląda bardzo dobrze nie ma większych śladów po odpryskach, brak rdzy
Do tyłu koszmar bagażnik jest lekko podniesiony względem przodu i praktycznie przy moim wzroście nic nie widać.
Największy minus samochodu bardzo źle rozplanowane wnętrze.
Niby nie najgorzej, ale mam wrażenie, że mogłoby to lepiej działać
Jak dla mnie jest wystarczająco dużo miejsca
Średniej jakości wyciszenie podczas jazdy autostradą, Podczas postoju też bardzo dużo dźwięków przedostaje się do środka
Paliwo, części, eksploatacja myślę, że nie ma tragedii, choć ubezpieczenie trochę drogie
Za dużo plastiku
Jak na razie bez awarii. Jedynie podłokietnik jest kiepskiej jakości oraz bardzo szybko rdzewieją wszelkie śruby(filtru powietrza, filtru paliwa)
Bez usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]