Oceny Skoda 105 II 1.2 120 L 48KM 35kW 1987-1990

Najnowsze oceny Skoda 105 II 1.2 120 L 48KM 35kW 1987-1990

3,5
~foraq
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
samochód bardzo fajny! Ciężko się do niego przyzwyczaić po przesiadce z czegoś lepszego (brak wspomagania, ssanie, duży skok hamulca, długi skok biegów itp.) ale jak trochę pojeździmy to pokochamy ten wóz - super odgłos (dla mnie naprawdę extra!), tylny napęd pozwala poszaleć;), zawieszenie super trwałe (po 200k km zostały wymienione 2 amortyzatory i tyle...). Przestronny, trochę niepraktyczny bagażnik z przodu, potrafi ładnie wyrwać spod...
3,4
~hansior@poczta.onet.pl
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Za tą cenę nie da się kupić lepszego samochodu. Owszem, trzeba mieć serce dla Skodzi, ale odwdzięczy się niezłą niezawodnością i możliwym komfortem - na pewno lepszym niż w 125p czy Poldku. Modele po 1986 roku nawet mogą się podobać wizualnie, poza tym nie polecam starszych roczników z uwagi na wiele ulepszeń jakie Czesi wprowadzali sukcesywnie co roku. Dużą zaletą tego samochodu (o której wiele osób nie wie) to prawie całkowicie zabezpieczone...
2,9
~Bushman
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Za taka małą kasę (do 1 tys. zł) można się pokusić o zakup. Oczywiście lepiej wybrać z LPG. W skodzie jest naprawdę dużo miejsca (m.in. dlatego je kupiłem, nie bawi mnie jazda z kolanami na uszach jak w maluchu i trafianie czubkiem palcow w mini-pedałki). Do wyścigów się nie nadaje, to raczej "dziadowóz" (pojazd dla starszych kierowców, którym nigdzie się nie spieszy).
3,8
~Darek
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Samochodzik powolny, po mieście super, trasa raczej słabe przyspieszenia. Naprawy te drobne i te większe za rozsądne pieniądze np: naprawa zawieszenia Corsie 2000zł z robocizną, a w skodzie 600zł z robocizną.
3,1
~pchandel@wp.pl
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
mam 120L, jako rezerwowe auto na czas przeglądów lub napraw mojego samochodu. Skoda już 2 razy wymieniana uszczelka pod głowicą. (pęknięcia). Wygoda rewelacyjna (kanapy jak domowe). Częsci są nieprawdopodobnie tanie. Maks pręsk 160km- potem wymieniasz głowicę i jeżdisz dalej. Problem ze sprzedażą. Auto jest po prostu niesprzedawalne (tak przy okazji: sprzedam :),
~aquasonic
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Autko naprawdę super. Moja 13 letnia skodziana poleci jeszcze 146 km/h. Skrzynia biegów działa super. Acceleration jest na 5+ (naprawdę, tak na drugim biegu od 30 do 60 km/h to wciska w fotel :) ), jedyną rzeczą której mi naprawdę brakuje to OBROTOMIERZ. Dlaczego specjaliści od skody go w niej nie zamontowali ? Naszczęście zamontowałęm sobie sam :] i jest poprostu cool
3,8
~Rzezniol
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Idealna propozycja dla kogoś kto szuka taniego w zakupie ( 2 - 3 tyś Skoda w przyzwoitym stanie) i taniego w utrzymaniu durzego samochodu ... Skoda z instalacja gazową to okolo 10 zł /100 km. Malacz przy Skodzie wymieka pod kazdym wzgledem .... Słowem idealny samochód dla ludzi rozpoczynających przygodę zmotoryzacją i nie posiadają gotówki na markowe zachodnie samochody.
~Jarko
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
To fajny samochodzik, szczególnie dla początkujących. Ten kto nauczy sie jazdy Skodą 120, będzie lepszym kierowcą, bowiem samochód ten wymaga delikatności, przez co uczy doskonale pewnych dobrych nawyków.
3,4
~marczak_m@poczta.onet.pl
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
mam sporo kłopotów z przeciekami wody do oleju i odwrotnie - załatwiło mi to już kilka termostatów, ponadto bez czołgowego ściągacza nie można zdemontować tylnych bębnów. trudno utrzymać czystość silnika - dużo drobnych nieszczelności.
3,7
~VUJSON
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
JAK BEDE MIAŁ KASE TO KUPIĘ SOBIE SKODZIANKĘ JESZCZE RAZ....... NASZA STARA SKODZIA ZBUDOWAŁA NASZ NOWY DOM ,PRZEWIOZŁA TONY MATERIAŁÓW BUD. A NAS WOZIŁA DO SAMEGO KOŃCA WSZĘDZIE.....(sadzę,że BLACHY to pięta achillesowa)