Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Szpila, 13 lat temu
Rok produkcji 2001
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 68KM 50kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Auto mogłoby być naprawdę fajne. Jednak jego awaryjność zwala z nóg.
Silnik bardzo słaby. Na tresie nie radzi sobie.
Skrzynia biegów jeśli chodzi o mnie to idealna. Biegi wchodzą ciężko, tak jak lubię i są krótkie.
Słaba średnica zawracania. Elektryczne wspomagania psuje się częściej niż powinno. W moim modelu wymieniłem już czujnik i pompę wspomagania. Z tego co można wyczytać na necie niestety ten typ tak ma.
Tutaj nie ma za bardzo na co narzekać.
Wszystko takie jak powinno. Prosto i bez bajerów.
Byłoby doskonale gdybym miał klimatyzacje. Nie mam problemów z zaparowanym szybami.
Z przodu miejsca aż nad to. Z tyłu osoby powyżej 1.80 mają mało miejsca na nogi. Ja mam ponad 1.9m i nie mam problemu z zajęciem miejsca za kierownicom
Mam duże problemy z tłumikiem. Już został cały wymieniony a nadal podczas jazdy mam wystrzały z tłumika. Mechanicy nie potrafią sobie z tym poradzić
Posiadam instalacje LPG. Auto spala średnio 9 litrów. Niestety z powodu słabego silnika, auto jest żyłowane ale aby nie być zawalidrogą muszą to robić
Zapłaciłem za auto w 2008 roku 12000zł. Po podliczeniu wszystkich napraw które wykonałem w aucie przez 2 lata. Samochód mnie kosztował 21000zł.
Przepalające się żarówki lamp przednich. Gnijąca wiązka elektryczna. Łączniki na amortyzatorach psujące się co 20 tyś km, woda wpadająca przez źle uszczelnioną szybę, nie zawsze otwierający się bagażnik tylni, dziurawy wężyk z płynem dla tylniej szyby. Dziurawy zbiorniczek z płynem do sprawyskiwaczy,...... itd. Auto się psuje.
Auto już przeszło remont silnika. Ostatnio padło mi wspomaganie. Okazało się że pompa wspomagania jest do wymiany. Koszt nowej na allegro 1300zł. Masakra!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 68KM 50kW [l/100km]

9,3