Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Generał Sprawiedliwy, 4 lata temu
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 68KM 50kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Inne : koszty utrzymania i ewentualnych części grosze:)
Autko naprawdę fajne, na dojazdy do pracy bez szaleństw na drodze. Silnik stary prosty czeski troszkę słaby i raczej nie polecam nim wyprzedzać bo zbiera się jak dobra Nysa. Jednak auto prowadzi się pewnie, silnik do 100 km na godzinę pracuje jeszcze kulturalnie później robi się nieco głośniej, jednak opłaty i koszty utrzymania tego auta to naprawdę grosze. Ja ogólnie uwielbiam swoją skodzine i jestem bardzo zadowolony. Posiadam również Kia Sorento 2.5 CRDI 240 KM i przyznam że wole chyba jednak jeździć skodą, Podsumowując Fabia to minus 10 do prestiżu a plus dziesięć dla portfela.:)
Silnik w mojej ocenie za słaby i z dużym apetytem na paliwo, Jednak najlepsze jest to że jest to prosta i w miarę nie zawodna czeska konstrukcja na łańcuchu rozrządu i bardzo tania w eksploatacji, dla przykładu rozrząd kompletny stosowany na pierwszy montaż kosztuje całe 128 zł, filtry po 15 -25 zł. Mimo że jest mulasty to można go polubić
Skrzynia biegów naprawdę świetna i bardzo precyzyjna biegi wchodzą poprawnie
Dość sztywny, jednak samo zawieszenie potrafi się posypać zwłaszcza na Polskich drogach, które stołem nie są
Karoseria jest na przyzwoitym poziomie jednak najbardziej korodują elementy naprawiane jak i również progi czy klapa bagażnika
mogłoby być ciszej ale jak na tę klasę jest prawidłowo
Auto bardzo tanie w eksploatacji, części dostępne praktycznie od razu a ceny części zamiennych chyba najtańsze z możliwych. Oryginalny zestaw rozrządu to 128 zł a zamienniki można kupić już za 56 zł
cena tych aut uzywanych a ich koszty ekspluatacji naprawde super
Wyciągający się łańcuch rozrządu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 68KM 50kW [l/100km]