Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Jerry, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 68KM 50kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
6,5 roku jazdy (pierwszy wąłściciel) 50 000 km. przejechane. Słaby silnik (1,4), który sobie po prostu nie radzi. Jeśli mowa o jakimkolwiek komforcie podróżowania, to max 4 osoby, ale trzeba zaponieć o wyprzedzaniu. Dziś bym kupił inne, lub conajmiej mocniejsze auto, tylko przez sentyment daję 4.
Albo silnik za słaby, albo auto za ciężkie :) 1,4 nie radzi sobie z tą konstrukcją.
Cicho, łatwo i przyjemnie, bez zastrzeżeń.
Mały przebieg (ok 50 000 km.) nic się nie wydarzyło. Jedyne co to orginalne/standartowe opony ... nadają się do wymieny przed wyjechaniem z salonu!
Mały, przeszklony, widoczność byłaby rewelacyjna gdyby nie szerokie przednie słupki. ... Ciagle nie rozumię dlaczego prawe, zewnętrzne lusterko jest mniejsze !?
Przyzwyczaiłem się, nie mam zastrzeżeń.
Kiedyś (tak mi się wydaje) było lepiej. Teraz przy komplecie pasażerów zimą parują bardzo szyby :( Stosunkowo wolno się nagrzewa. Latem na tylnich fotelach ciężko jest utrzymać rozsądna temperaturę.
Jestem niski i zawsze prowadzę, więc dla mnie wystarcza, w pięć osób staram się nie podejmować próby podróżowania. Bardzo mały bagażnik, mam w nim dodatkowo koło zapasowe, bo z miejscu koła butlę na LPG.
Jak na tą kalsę nie jest najgorzej, choć mogłoby być lepiej. Nie otwieraj tylnych szyb powyżej 50 km/h, bo efekt zabija.
ok 8 litrów benzyny na 100 km lub ok 10 litrów LPG na 100 km. Bez większej różnicy czy miasto, czy trasa. Również pora roku nie ma nic do rzeczy.
Jako nowe trochę za drogie (niestety musiałem kupować auto z salonu). Spory spadek wartości pojazdu wraz z wiekiem. Serwis i konserwacja w przyzwoitych granicach kosztowych (zrezygnowałem z ASO).
dwa razy reset komputera, bo czujnik od podusi wariował. Spryskiwacz tylniej wycieraczki nie daiała. W 3 roku urzytkowania musiałem wymienić akumulator, padł niewaidomo kiedy i dlaczego :( Tłumik zaczął "rasowe brzeminie" wydobywać, może niektórzy to lubią?
Przy 34 000 km. wymiana rozrządku (komplet)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 68KM 50kW [l/100km]

9,6