Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

michal_z_wawy, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI RS 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Skoda Fabia I Hatchback 1.9 TDI RS 130KM 96kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Jeśli pominąć te kilka wspomnianych wad to jest to prawdziwa rakieta. Wyprzedzanie w tym samochodzie to czysta przyjemność. Czasem wyprzedzam tylko dla samego przyspieszania. 80-120 w 5s na IV biegu to podobno szybciej niż może nowe BMW 330d ! (Nie wiem czy to prawda bo nie spotkałem jeszcze takiego na trasie ale Mondeo ST220 miał kłopoty i fajną minę ;-)
Mój model to RS z przemapowanym zapłonem. Na razie jednak program jest dość delikatny. Ale jak się dotrze to dam czadu. Dość cichy silnik. Jest to mój pierwszy disel i spodziewałem się że w tak małym i stosunkowo tanim samochodzie będzie bardzo hałasował. A tu nic tylko sobie cicho mruczy. Baaaardzo elastyczny i bardzo dynamiczny. Ten samochód to prawdziwa rakieta.
Ogólnie ok, czasem lekkie drgania na luzie i 6 bieg trochę pod kątem. (No ale 6 jest ;-)
Sztywne zawieszenie może jak na Warszawe to za sztywne.
Lusterko z prawej strony jest mniejsze niż to z lewej !!!! Ludzie w samochodzie za prawie 80 tyś zł!!. A zamiennik kosztuje 1000zł. I to się nazywa ergonomia i bezpieczeństwo! Coś strasznego. Jak można w XXI wieku sprzedawać samochód z takim lusterkiem?
Uchwyty od pasów bezpieczeństwa (te na dole przy fotelach) są zamontowane na sztywno- niezbyt wygodnie. Toporne pokrętło od regulacji lusterek. Regulacja klimy i nawiewu za nisko Poza tym ok.
Klima chłodzi nawiew działa chociaż nie jest super wydajny. Mam szyberdach więc jest ok
Przód - dobrze Tył - znośnie
Lepiej niż w Corolli 2003. Tam przy 140km/h człowiek miał wrażenie że zaraz odleci. Poza tym dżwięk silnika mniej natarczywy.
Tak sobie Co prawda nie oszczędzałem gazu ale dynamiczna jazda w Wawie kosztuje nawet 8-9 l/100 (klima + ksenony) Ale da się osiągnąć 6.5 tylko jest to bardzo trudne gdy masz świadomość że te 130 km czeka pod maską
Jak na razie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI RS 130KM 96kW [l/100km]