Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Sedan

Bubuś, 20 lat temu
Silnik 1.2 i 64KM 47kW
Rok produkcji 2003
Skoda Fabia I Sedan 1.2 i 64KM 47kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Świetne autko rodzinne z pojemnym bagażnikiem (sedan). Dobry silnik 1,2 12v 64km - oszczędny i dynamiczny dający dużo frajdy podczas jazdy. Zawieszenie bardzo dobre szczególnie na nasze drogi (chodzi mi o komfort) choć jest ponoć awaryjne. W środku sporo miejsca. Jest porządnie wykończony w środku nic nie skrzypi i z niezłych materiałów. Zaskakująco dobre są fabryczne głośniki (u mnie 4). Światła świecą całkiem dobrze. Ogólnie autko jest przemyślane z wieloma dobrymi rozwiązaniami i pomysłami, sporo schowków (pojemny ten przed pasażerem). Ogólnie porządne i solidne auto.
bardzo elastyczny o niezłej kulturze pracy, chodzi równo i fantastycznie wkręca się na obroty (jazda nim to sama frajda)
nie chaczy a zmiana biegów to przyjemność
zawieszenie jest neutralne przez co komfortowe, świetnie wybiera nierówności i zachowuje się pewnie na zakrętach ale trochę hałasuje (czasami) i podobno jest awaryjne - tego jeszcze nie wiem
do przodu i na boki jest w porządku ale do tyłu nie najlepiej (sedan) nie widać końca auta przy cofaniu
wszystko na miejscu, obsługa intuicyjna, plus za pełną regujację kierownicy
no jest ok ale w zimę przy bardzo dużych mrozach silnik nie chciał mi się grzać a jak się zagrzał to po włączeniu dmuchawy temperatura malała, trzeba kupić osłonę na chłodnicę ale ogólnie to jest bardzo wydajna choć na tylnej szybie mogłoby być lepiej
z przodu jest ok z tyłu też ale dla 2 osób, bagażnik w sedanie jest rewelacyjny pakowny i ustawny no i nie ma zawiasów które wchodzą do bagażnika, trochę ciężko wsiada się do tyłu gdy przednie fotele są odsunięte nieco bardziej w tył
silnik jest dosyć cichy choć do jego brzmienia trzeba się przyzwyczaić (3 cylindry) ale nie przeszkadza to zbytnio, przy większych prędkościach też jest ok
w mieście spala tyle co seicento 1.1 więc ok 7,5 litra ale gdy ktoś ma ochotę trochę mocniej przycisnąć gaz niech robi to w pobliżu stacji benzynowej, co do przeglądów to jeszcze nie wiem
Porządnie zrobiony samochód z niezłym wyposażeniem za rozsądną cenę.
brak uwag
brak uwag