Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Sedan

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Skoda Fabia I Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Te 5 lat temu jakbym w tej samej sytuacji kupiłbym ponownie, choć no lepiej kombi. Silnik zaskakujaco dobrze dziala jak na te mala moc. Nie brakuje mi mocy choc jedynei czego brakuje to przyspieszenia przy wyprzedzaniu ale wtedy mniej wyprzedzasz i tyle, jest bezpieczniej. Poza tym jest coraz wiecej dwupasmowych drog.
Inne : Nie ma u mnie jednego tematu ktory jest uciazliwy. Pojawiaja sie rozne usterki ale nie powtarzaja sie ciagle.
Auto jest dobre uważam. Tanie, z tym silnikiem jest bardzo dobrze dopasowane. Na wiek 15 lat wiadomo ze sa rzeczy na ktore mozna narzekac ale ja osobiscie jestem dosc pozytywnie zaskoczony po 5 latach uzytkowania.
Sam silnik bez problemów, bez awarii, 75KM to nie potwór mocy ale sa 4 cylidry i na wyższych obrotach ok 4tys daje rade z tym z czym musi czyli przyspiesza sprawnie, ma kopa jak sie wsićnie pedał. komfortowo i ekonomicznie jezdzi sie do 80-90, przy 120 jest głośno, daje rade i 150/160 ale bez wiatru bocznego i wtedy samolot jest cichszy :) ale woze dzieci to je usypia także simply clever...
Niemcy sie uczą jak robić skrzynie. Chodzi super, nie jak w Pegeocie (Chyba nigdy sie nie naucze nazwy tych aut) gdzie praktycznie to kij w maśle którym ruszasz.
Nie wiem co tu oceniac ale skręca, jeżdzi, reaguje. jest, ok
Auto było prawie zawsze garażowane. Są punkty korozii na szcycie maski, przy jakichś odpryskach ale pojedyncze.
Jest dobra. Trzeba wyczuć auto ale to zawsze ale widocznosc jest dobra jedyny minus to male lustero po lewej stronie ale uzytkownik sie przyzwyczai i zapomni w sumie ze tam jes tmale.
Jest niska ale raczej z teog poowdu ze nowe auta przyzwyzajaja nas do wyszych standardow. Jak jezdze fabia i niczym innym to jest dobrze. Jak wsiade do ojca mondeo o wtedy jak jake mondeo jest dobrze.
Chłodzi tylko na minimalnym poziomie, pożniej praktycznie zawsze grzeje ale to się sprawdza jak trzeba schłodzić to schłodzi jak nagrzać to nagrzeje. Klima też chodzi choć z tyłu brak wywiewników i moje dzieci mają ten sam komfort podróży co ja w latach 90tych....
Jest to małe auto, przy foteliku z tyłu z przodu jest za mało miejsca dla osób ze wzrostem od 180cm. Żona ma 160 wiec jest nawet zapas
Jak w gokardzie, przy wyższych obrotach jest dość głośno ale stabilinie, w sensie jednolicie i usypia dzieci.
Tanio, spala umiarkowanie ale w sumie dużo jak na taki eauto ale naprawy i serwis są tanie.
Myślę, że stosunek jest dobry choć pewnei zależy od tego jak było dbane o auto.
Zdarzają się ale raczej rzadko jak na takie stare auto (15letnie)
Korozja urwała amortyzator i inne elementy... Gdzieś ten 1000tys rocznie srednio wydaje na naprawy. Jest jedna wieksza naprawa wroku typu wymiana mortyzatorow, przerwany przewod paliwowy, itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,7