Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Sedan

Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Sedan 1.4 TDI 75KM 55kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 70 KM radzi sobie znakomicie, nie ma problemów z uciekaniem ze skrzyżowania czy też wyprzedzaniem a na dodatek mało pali.
Doskonałe auto dla tych co sporo jeżdżą, w lato robię około 1000 km na baku. Spisuje się jak dotąd świetnie. Z czystym sumieniem polecam tym, którzy jeżdżą gdzieś dalej niż do kościoła 2km. Jeśli ktoś nie ma pojęcia jak użytkować diesle to będzie narzekać, spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami co mnie bardzo zdziwiło, no ale jeśli ktoś kupuje diesla żeby w zimę na zimnym silniku wciskać gaz do dechy i zajechać do sklepu 500m dalej to wiadomo że spalania wychodzą kosmiczne jak na ten silnik a i żywotność silnika się skraca.
Wiele osób narzeka na kulturę pracy tego silnika, dla mnie jest jak muzyka dla uszu. Co do elastyczności myślę że jak na takie autko to jest dobrze.
Precyzyjna, jak narazie nie ma z nią problemów. Wsteczny tam gdzie być powinien i nie da się go pomylić z jakimkolwiek innym biegiem (obecnie jest moda na wsteczny w miejscu 6stki).
Precyzyjny. Zawieszenie dość twarde (dla mnie atut, dla wielu wada).
Jedyne co przeszkadza to małe prawe lusterko, takie samo było w VW Golf IV
Ogrzewanie spisuje się genialnie. Nawet przy mrozach rzędu -30 stopni nie zmarzniesz stojąc w korku.
Jak na auto tej klasy miejsca dużo, ale nie można spodziewać się tyle miejsca ile w autach klasy passata czy audi a4
Słychać silnik dla mnie zaleta dla wielu wada.
Nic nie naprawiałem to nie mam pojęcia. Jedynie standard wg serwisowania (pompa wody, pasek rozrządu) no i hamulce. Za wymianę rozrządu i pompy wody w serwisie autoryzowanym + orginalne części + oleje i filtry dałem jakoś 800zł. Zużycie paliwa rodem z nieba (o ile ktoś ma pojęcie jak się jeździ dieslem i że to nie silniki stworzone do niedzielnego wypadu do kościołą.) W mieście 4.5 w trasie schodzi do 3.4 (taki mój rekord) w mieszanym okolo 4.1
Dobre, solidne auto w stosunkowo niskiej cenie. Jednakże jeśli ktoś źle użytkuje to będzie narzekać:)
Nic mnie nie zaskoczyło jak narazie :)
Żadnych awarii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]