Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

Termitek, 9 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW od 2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Poprzednią ocenę robiłem przy 133tyś. teraz będąc przy prawie 200tyś zmieniam zdanie. Niestety moja ocena jest negatywna. Auto do 170tys było praktycznie bezawaryjne. Potem leciało wszystko... od zawieszenia po elektrykę. Zawieszenie o tyle było tanie w naprawie to elektryka sterująca pracą 1.6 tdi już nie. Dodam tylko, że auto było wzmocnione do 130koni i jeździć jeździło świetnie natomiast cały czas wywalało błedy. Chip poprawił sprawę ponieważ lepiej czytał parametry pracy silnika.
Silnik od strony mechaniki idealnie. Nie ma co się przyczepić 196tyś. i nie brał grama oleju pomiędzy wymianami. Olej 5w30 long life przegląd co 30tys. chip na 130hp i zero oznak zużycia. Pod tym względem należy się ogromny plus Skodzie. Turbina oryginalna, dwumas oryginał skrzynia też fabryka. Jednocześnie zaznaczam, że auto nie było oszczędzane. Zwykle but w podłodze i a2 Warszawa-Poznań przy prędkości 200-220. Sam silnik uznaje za wzorcowy!
Czasem haczył wsteczny, lecz to drobnostka
opony 195/55/r15 ładnie trzymały się drogi. 80kmh na zjazdach z autostrady szło;)
Auto twarde. Ma to swoje zalety ponieważ prowadzi się świetnie w zakrętach. Natomiast przy nierównej drodze buja całością i czuć każdy kamyk.
cały samochód dostępny w zasięgu ręki... dla jednych to zaleta. Dla mnie wada ponieważ czuć ciasnote
sprężarka klimy pada regularnie... średnio chłodzi latem... szyby wiecznie zaparowane. Pod tym względem nie polecam
auto jest małe... podróżowanie na tylnich fotelach jest masakrą...
nie mam nic do zarzucenia. Nie jest ani za głośno ani za cicho
naprawy drogie... byle pierdoła potrafi kieszeń wykończyć... rozrząd 2500zł tarcze hamulcowe 900zł
nie jest to auto warte tych pieniędzy...
Koszmar... elektryka szyb, klimatyzacja, sporadyczne błedy silnika, przepływomierz, wtryski ogrzewanie. Wiecznie przepalające się żarówki
poważnych usterek brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW [l/100km]