Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

psawik, 8 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczyło mnie NEGATYWNIE dosyć wysokie spalanie auta.
Auto bez szału, ale w miare niezawodne. Taki samochód do jeżdżenia. Spodziewałem się tylko mniejszego spalania. W tej cenie to najlepszy wybór jeśli chce się mieć auto bez niespodzianek, bezwypadkowe auto z nieprzekręconym licznikiem.
Brak problemów, czasem auto nie odpala przy pierwszym kręceniu rozrusznikiem.
Wcześniej miałem VW Polo a Fabia o wiele szybciej traci przyczepność na zakrętach. Miękkie zawieszenie auto buja się przy hamowaniu i przyspieszaniu. Dodam, że na przeglądzie amortyzatory i zawieszenie bez zarzutów.
Jak się stoi jako pierwszy na światłach to trzeba się wyginać, żeby dojrzeć sygnalizator.
Przydałby się jeszcze jakiś mały chowek czy półka na drobne przedmioty.
Szybko grzeje. Śmierdzi z klimatyzacji mimo dwukrotnego odgrzybiania.
Miejsca BARDZO dużo w środku i bagażniku nawet w porównaniu z większymi samochodami.
Jest ok, nie ma się tu do czego przyczepić
Na początek powiem, że komputer zawyża spalanie o 0.5 L. Auto w mieście latem na krótkich odcinkach przy nie do końca rozgrzanym silniku z dużą ilością parkowania, styl jazdy raczej ekonomiczny z małą ilością hamowania spala 6.7 litra. Przy jeździe autostradą z prędkością 140 km/h w pełni załadowany z klimatyzacją pali 5.8 L. Przy prędkości 160 km/h spalanie rośnie do 7.5 litra, ale ciekawe jest, że jak się ciśnie samochód do oporu nawet pod 180 km/h to nie przekroczyło 7.6 litra. Przy spokojniejszej płynnej jeździe ok 90-100 km/h można zejśc do 4.5 litra a pewnie nawet i mniej. Ale teoretycznie ze względu na filtr cząstek stałych i dwumasę nie powinno się jeździć wolno za miastem. Żeby wypalić DPF potrzeba 15 minut nieprzerwanej jazdy na 2500 obrotów czyli niecałe 140 km/h. Jeśli natomiast chodzi o dwumase nie powinno się dusić silnika poniżej 1500 obrotów. Auto mam 7 miesięcy, bywają okresy, że jeżdżę przez 1 miesiąc tylko po mieście na krótkich odcinkach i jak na razie z DPFem nie ma problemu. Ostatnio przejechałem 600 km: 55% miasto, 20% autostrada (140-150 km/h), 25% trasa i spalanie wyszło 6.0. Ogólnie spodziewałem się mniejszego spalania. Wcześniej miałem VW Polo z silnikeim 1.9 TDI 100 Km. Spalanie było porównywalne albo nawet niższe, ale przyjemność z jazdy DUUUUUŻO większa.
Auto tanie i proste, ale jak na razie bezawaryjne.
Brak
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW [l/100km]

5,4
6,7
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
5,3
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting