Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi Facelifting

qba, 9 lat temu
Silnik 1.4 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2013
Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW od 2010 - Oceń swoje auto
Fabianka kombi to naprawdę pojemne rodzinne autko. Super bagażnik i niezła ekonomia. Mimo niezbyt szerokiego wnętrza, dla przeciętnej wielkości użytkownika wystarczająco. Bagażnik jak na tą klasę auta jest potężny. Silnik mógłby być ciut mocniejszy, ale jako auto rodzinne które dościgania nie służy to dobra opcja (sprawdzony mało kłopotliwy silnik)
Troszkę mało mocy i niezbyt cichy. Ale pracuje bardzo dzielnie nawet przy całkowicie załadowanym aucie. W miarę postępu kilometrów poprawiło się spalanie i obecnie w mieście jest poniżej 7 litrów.
Działa i nie ma z nią problemów, choć bieg wsteczny czasem trzeba "poprawić" bo niezbyt precyzyjnie wchodzi...
Od auta w tej klasie trudno wymagać super osiągów, ale zawieszenie daje radę nawet przy pełnym obciążeniu. A skoro auto nie jest do ścigania to parametry trakcyjne tez są dobre. Jedyna uwaga to po załadowaniu bagażnika auto mocno siada tyłem w kierunku ziemi... ale podczas jazdy nie ma to wpływu na w miarę przyzwoite prowadzenie.
Skoda zrobiła bardzo przyjemne auto, do przodu o tyłu widoczność jest wystarczająca. Dodatkowo przydają się czujniki parkowania.
We wnętrzu jest niezbyt dużo wolnego miejsca, ale wszystko jest pod ręką. Nie trzeba długo uczyć się wnętrza, reką sam trafia gdzie powinna.
W zimą bardzo szybko się nagrzewa i osusza szyby. Klimatyzacja jest wydajna, chociaż przydałby się choć jeden nawiew na tył. Bo latem z przodu jest już zimno a z tyłu jeszcze ciepło.
Dla mnie i mojej rodzinki wystarcza (2+2). poprzednie auto było na pewno obszerniejsze , ale skoda dzięki swoim gabarytom lepiej sprawuje się w mieście.
Przy niskich prędkościach jest w porządku, natomiast powyżej 120-130 km/h robi się bardzo głośno.
Na razie zaskakuje nas pozytywnie, spalanie lepsze niż oczekiwaliśmy 6,0 - 6,32 na trasie i 6,8 w mieście. Poza tym akcesoria w niezłych cenach nawet te oryginalne.
Auto naprawdę budżetowe. Za takie pieniążki auta takiej jakości, z takim wyposażeniem i w dodatku nowego nie byłem kupić w salonie żadnej innej marki.
Nie miałem na razie żadnych usterek.
Nie było na razie żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,4