Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi Facelifting

Pilot, 7 lat temu
Silnik 1.4 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2013
Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW od 2010 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt - bardzo fajne auto!
To bardzo fajne autko rodzinne. Ani nie jest zbyt duże, ani nie jest zbyt małe. Idealne dla rodziny 2+1 lub 2+2. Mam wersję dosyć dobrze wyposażoną, więc na ładnych felgach prezentuje się ponadprzeciętnie elegancko - jak nie Fabia ;)
Świadomie wybrałem 1.4 16V - to wersja wolnossąca, więc mogę mieć pretensje do siebie, że ma tyle mocy ile ma...Absolutnie nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Chociaż zaskakuje pozytywnie, niby 85 KM, ale daje sobie radę również w trasie.
Jest OK!
Jeździłem Fordem Fusion, który trzymał się drogi jak przyklejony. O dziwo w Fabii odnoszę takie same wrażenie. Mam porównanie do służbowego Opla Corsy (rocznik 2015), w którym gumowaty układ jezdny jest nie do zaakceptowania. Skoda jeździ doskonale - zachowuje się jak Ford. Kto Fordem jeździł, wie co mam na myśli :)
Po 4 latach zauważam, że mogłoby być szerzej. Ale to subiektywne odczucie - marzy mi się SUV :)!
Wzorowo! Mam wyświetlacz MAXI-DOT, więc poza ergonomią, również kwestia czytelności komunikatów jest absolutnie wzorowa.
Mam kolor biały i jasne wnętrze - żadnych kłopotów w tym temacie.
J/W - ideał dla małej rodziny. Relingi, duży bagażnik, wysoka kabina dopełniają całości.
Absolutnie nie mam powodów do narzekań.
Spalanie w trasie 4.8 - 5.1 (3 osoby plus bagaże), w mieście jadąc ECO i nie stojąc w korku maks. 6. Jak przyciskam w mieście i stoję w korkach to maks. 7.2 l.
Mało traci na wartości i nie mam absolutnie żadnych uwag dotyczących niewłaściwej jakości.
Tuż po gwarancji uległ uszkodzeniu podgrzewany wkład lusterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 85KM 63kW [l/100km]

5,6