Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

Fliperas, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Kombi 1.2 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Obawiałem się, że przy tej mocy będzie strasznym mułem, jednak przyspieszenie jest zadawalające na na tą moc silnika.
Można mieć wagi do poziomu spalania, zwłaszcza w mieście i głośności pracy silnika zwłaszcza na wysokich obrotach. Poza tym wzystko OK.
Głośny na wysokich obrotach. Dość energiczny jak na tą moc i pojemność. Energii dostaje w okolicach 3000 obrotów. Niestety, ale zaczyna wtedy dużo palić.
Sporadycznie zdażają się zacięcia przy pierwszym biegu. Poza tym chodzi super. Krótkie, precyzyjne przełożenia. Można zmieniać jednym palcem.
Samochód dobrze trzyma się drogi, również w ostrych zakrętach. Dobrze pracujące wspomaganie kierownicy, łatwo się manewruje. Niestety,ale za to zawieszenie jest twarde i przez to głośne i słychać każdą dziurę.
Z przodu i tyłu, bardzo dobrze. Duże lusterka też pomagają. Trochę przeszkadza szeroka belka między oknem z boku a oknem bagażnika, ale to w końcu kombi.
Mam wersję z pakietem schowków. Dużo wygodnych zakamarków. Wszystko co trzeba pod ręką. Dla mnie super.
Grzeje szybko i dobrze, Climatic też działa bez zarzutów.
Bardzo dużo miejsca dla czterech osób,zarówno na szerokość, na wysokość i na nogi. Piąta osoba, o ile nie jest to dziecko stwarza ciasnotę. Ale jak na tą klasę auta to dla mnie bomba.
Tu jest największy problem tego auta. Na trasie, przy wysokich obrotach (powyżej 3000) hałas na dłuższą mętę jest za duży. Ale bez przesady, da się wytrzymać.
Na trasie prędkość ekonomiczna to ok. 80 km/h. Można wtedy zejść spokojnie poniżej 5 l/100km. Gorzej w mieście. Przy dużych korkach spalanie sięga 12 l/100km. Przeciętnie, przy średnich korkach jadąc do pracy 7 km pali 8,5 l/100km. Ponieważ jezdziłem już kiedyś Skodą wiem, że serwis jest nienajdroższy, da się przeżyć, przegląd okresowy ok. 600-700zł.
Za tą cenę tak dużego, dobrze wyposażonego i wygodnego auta nie kupi się.
Za wcześnie na usterki.
Za wcześnie na usterki.