Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Piotr, 8 lat temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2015
Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Na stacji - 420KM za 38 PLN, dla kogo ważne są koszty ten wie wszystko. Paliwo w okresie zimowym niecały litr na 100 KM. O niebo taniej niż w poprzednim aucie. Klima, Radio, el. Szyby, dobre oświetlenie, przyśpieszenie wystarcza, jazda 140 KM/godzinę po autostradzie też nie stanowi wyzwania. Przestrzeń na wózek + bagaże dla rodziny 2+2 w pełni satysfakcjonująca.
Jeździ ok, tanio, do 110KM/godzinę cicho.
Dobrze dobrane przełożenia, czasem nie warto się kierować podpowiedziami zmiany biegów, zwłaszcza w górach.
Brak uwag
Widoczność ok, mogłoby być lepiej z tyłu.
Uważam, że jak na tą klasę samochodu jest idealnie. Z przodu każdy siądzie dobrze i wygodnie, z tyłu też nie ma tragedii, bagażnik jest super, spokojnie może konkurować pod tym względem z kombi segmentu C.
Klima działa ok, chociaż szczerze powiedziawszy spodziewałem się więcej.
Z przodu jest ok, z tyłu dla pasażerów już gorzej, ale spokojnie 2 osoby usiądą wygodnie jeżeli z przodu nie siądzie osoba o wzroście 2m.
Chyba najsłabsza strona auta. Do 110 jest ok, potem robi się głośno...
Nie mam pytań. Wydawało mi się, że Panda z LPG to mistrz oszczędności, ale Fabia bije ją na głowę. 100 KM za ok. 12-13 PLN (liczę już z benzyną) - biorąc pod uwagę rozmiary autka to jest mistrzostwo.
Cena jaką zapłaciłem za auto w stosunku do tego co dostałem jest rewelacyjna, auto kupione z wyprzedaży w środkowej wersji wyposażenia za tyle ile niektórzy płacą za 5 letnie "igły"
Nie zauważyłem, raz czy dwa nie przełączył się na LPG, ale to można zrobić ręcznie.
0 póki co, ale to dopiero 6k kilometrów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 75KM 55kW [l/100km]

5,7