Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

marcel, 7 lat temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Gdy szukałem auta które spełniało by moje oczekiwania czyli w okolicy 55 tys zł kombi z małym silnikiem pod uwagę brałem tylko renault clio grandtour jednak odrzuciła mnie mała przestrzeń w środku. Trudno znaleźć w tej cenie takie auto jak fabia kombi, podoba mi sie sylwetka szczególnie jeśli kolor jest biały z relingami i światłami projektorowymi cud malina...
silnik 1.0 75 km to nie demon prędkości ale nie mam firmy budowlanej i autem poruszam się głównie w mieście a w trasie od czasu do czasu też ujdzie do 130 radzi sobie a wyższe prędkości nie są mi potrzebne
do skrzyni biegów nie można mieć zastrzeżeń
układ jezdny jest ok zawsze wsiadam z uśmiechem i tak tez wysiadam jest precyzyjny i nie męczy
dość dobre wygłuszenie auta a jeśli się zakupiło dodatkowe opcje multimedia itp. jest ok
Ergonomia ok auto szersze o 9 cm od swojego poprzednika którym jeździłem dotychczas i to w kabinie widać siedzi się jak w aucie o klasę wyższym skoda rapid swoją stylistyką i nijakimi plastikami w środku się umywa...i stwarza wrażenie auta zaprojektowanego pod koniec lat 90tych
nie ma się do czego przyczepić klimatyzacja działa bardzo sprawnie i szybko reaguje na upały..
miejsce kierowcy i pasażera super jakby się siedziało w aucie o klase wyższym, pasażerowie z tyłu jeśli nie mają powyżej 180 cm też ok (auto ma tylko 4,27 cm) no cudów być nie może ale 5 pasażer tylko krótkie odcinki
jest ok dźwięk silnika ma swój specyficzny klang heh ale da się polubić szczególnie jak średnia jazdy prawie wyłączne w mieście spalania to 6.2 l na 100km
przeglądy za free na 4 lata to jest coś, niskie spalanie nie ma sobie równych w tej klasie małego kombi
stylistyka, jakość jak najbardziej pozytywnie materiały też dość dobre skoda to nie mercedes ale z grupa vw i to daje jej przewage
jeszcze mnie nie zawiodła
nie było zmienił bym tylko podnoszenie szyb aby można je było podnieść bez stałego trzymania przycisku - tu stary model przewyższa następce heh

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 75KM 55kW [l/100km]

5,9