Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2017
Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Blokada ręcznego
Brak jednej gwiazdki "dla zasady", gdyż na kolana nie rzuca, jednak jest bardzo bardzo fajnym autkiem. Nie można narzekać w myśl zasady: widziały gały co brały. Motor ciut słaby, ale do miasta wystarczy. Przy w miarę przepisowej jeździe 6,7-6,5l/100km. Przy oszczędnej nawet i 5,5l/100km. Po wsiach dookoła komina przy max. 80-90km/h zszedłem do 4,8l/100km (wycieczka około 60km, jazda non stop). Długie trasy raz na jakiś czas do zniesienia. Była już we Włoszech, Chorwacji, etc... przy 130-140km/h około 6,0l/100km (2 dorosłych + 1 dziecko + dość spory bagaż). Szukałem ekonomicznego auta to mam. Dla dziadka, ale płacę sporo mniej. Na 5tym biegu jednak nie ma czym cisnąć (czytaj "0"). Wygoda na mocne 4, może i nawet z +. Bagażnik spory, schowek koło zapasu, dodatkowe schowki po bokach, wieszaki na zakupy, podwójna podłoga w opcji, automatyczna roleta. Dla niedużej rodziny całkiem sensowny dzieciowóz :). Pasażerowie z tyłu nie narzekają szczególnie, z przodu też, jednakże nie jest to auto dla "byka", mam 180cm i 85kg. Nie narzekam. Grubas się zamęczy. Prowadzi się przyjemnie, bez lęków, nawet na kacu (choć wtedy wiozła mnie trzeźwa szwagierka oczywiście). Hamulce mogły by być mocniejsze (mam z tyłu bębny). Biegi OK. Klima OK. Komputero-gadżety OK. Póki co to po 14 000km "wystrzeliła" zaślepka blokady hamulca ręcznego, muszą podkleić w serwisie... aha malowany to chyba jest plakatówką... lakier nie ma mikrona :DDD Reasumując tanie, ekonomiczne auto ze sporym kufrem. W zamian za cenę też musimy iść na kompromis, ale myślę że póki co taki deal się sprawdza. Jakość więc do ceny jest zaproponowana uczciwie.
Mułowaty, troszkę dzwoni jak trampokorek, ale taki ma być.
Czasem "jakaś taka", ale zasadniczo OK.
Bez problemu, a nawet lepiej!
Słaby lakier.
Mogło by być lepiej... choć niewiele...
Uczciwy.
Praktycznie brak