Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Arek naxxos, ponad rok temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2015
Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Prowadzenie w mieście, aktywne wspomaganie
Przeniesienie napędu : Wyjaca z natury skrzynia, terkoczaca na postoju i gwizdajaca przy 120.
Auto klasy bieda. Ktorym da sie bezpiecznie dojechac do pracy oraz bardzo dobrze manewruje sie na parkingach. Wersja kombi 4.25m
Ze slaby to bylem swiadomy, ze momentu ma malo tez, ale poprzedni woz golf 3 1.6 mial tez 75koni ale monentu polowe wiecej i to bylo czuc (bylo wystarczajace, by nie kręcić wysoko silnika) tego krece do konca obrotomierza bo nie wyje glosno
Kupilem z nie wchodzaca 1dynka sie okazalo ze nalrawa to 5 minut film na yt regulacja linek. Teraz chodzi super. Jechałem 3 Fabiankami i wnkazdej skrzynia wyła jak w golfie 3. Moze troche ciszej. A przy 120kmh gwizda.
Przy miejskich predkoscia super nie przechyla sie ronda zbiera super kierownica malo sie kreci, wspomaganie utwardza sie i to daje taki plus ze przyslania minusy. Po prostu wsiadam i komfortowo jade.
Jaka karoseria to papier jest.
Dolozylem czujki parkowania. Ogolnie nie polecam active wersji tylko abition bo w niej jest od razu wszystko do życia. W active nie ma np pilota zdalnego sterowania choc centralny zamek jest...
Kto wymyslil regulacje lusterek? Sorry... Kto wymyslil tak bardzo schowane gniazda do wtyczek pasow bezpieczeństwa?serio? Reszta ujdzie.
Klima w przedlift jest na r134a na szczescie, grzanie po 7km w trasie jest tak jak trzeba piekielko, ale ja do roboty mam 3km i dojezdzam zimnym autem. Tu golf iii wygrywal cieplo lecialo po daniu raz na zimnym :)
Ok
Poczatkowo super bo dojechalem glosnym autem na ogladanie czy zakupy, na postoju silnik cichy, bardziej szumia kola i to mozna by poprawiać. W predkosciach miejskich jest bardzo dobrze. Jazda w trasie.mnie meczy bo mam e39, do Chorwacji fabia bym się nie wybrał, ale młodzi by pojechali z bananem na gebie.
Drogo nie ma to fakt
Jak wytrzyma mi do 12 roku zycia to uznam ze jakosc dobra. Stosunek jakosc cena dla mnie taki stary samochod za taka kase...no coz rynek szaleje
Auto po flocie to musialem go odszczurzać, no ale ze klamka sie zaciela... (Wd40 pomoglo) albo przyciski szyb musiałem otwierac i czyścić... Slabo ale jednocześnie nieźle bo auto jeździ bez dźwięków typu trzeszczące tapicerki
Mimo 260 nalotu silnik pracuje ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 75KM 55kW [l/100km]