Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

mijodl, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : W odpowiedniej konfiguracji zwraca na siebie uwagę.
Ten model dla mnie lepiej wyglądał jako kombi niż hatchback. A w kolorze Blue Race i na kołach 16 cali zwraca uwagę.
W porównaniu z obecną paletą silników - najważniejsze, że 4-o cylindrowy. :) Poza tym konstrukcja bardzo poprawiona. Mam nadzieję, że będzie służyć długo.
Jest ich 6, plus wsteczny. Na autostradzie: 120 km/h osiąga przy ok. 2,5 tys. obr./min., a 140 km/h pojawia się przy ok. 3 tys. obr./min. Jest dostatecznie cicho, żeby nie krzyczeć do pasażerów w trasie i słychać radio.
Nieźle wybiera nierówności, jak na mały rozstaw kół. Na zwykłym zawieszeniu przechyla się na trochę szybciej pokonywanych zakrętach.
Jakość montażu nie jest zła. Szczeliny są równe i wąskie. Lampy, zderzaki, drzwi i klapy nie odstają. Lakier jest miękki i podatny na zarysowania, podobnie jak... szyby. :/
Szyby w ostatnim słupku dają zadziwiająco lepszy pogląd na sytuację za samochodem niż w hatchbacku. Ale polecam czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Nie ma się do czego przyczepić. Kieszenie w drzwiach z miejscami na dużą butelkę wody, uchwyty na kubki, półeczki, schowek przed pasażerem i w podłokietniku. Do tego szeroki zakres regulacji kierownicy i foteli.
Klimatyzacja w największe upały nie do końca daje radę, ale przy normalnych zakresach temperatur działa wystarczająco sprawnie. Ogrzewanie również jest dobre, ale nagrzewanie płynu chłodzącego w mroźne dni trwa bardzo długo.
Z przodu miejsca nie braknie nikomu, ale siedzący za mną (mam 1,72 m wzrostu) pasażer ledwo się zmieści. Za to bagażnik jest pojemny - ponad 500 litrów.
Nie jest źle jak na tę klasę samochodu.
Z pakietem serwisowym na 4 lata lub 60 tys. km pozostaje tylko płacić ubezpieczenie i tankować. Serwis jest dobrze skalkulowany pod względem relacji cena/jakość usługi.
Jakość odpowiada cenie.
Na gwarancji wymieniony skraplacz klimatyzacji i zespół przycisków z pokrętłem od komputera pokładowego na kierownicy. Plus przepalona żarówka 1 szt. Nic więcej nie miało miejsca.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]