Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Medusa, 5 lat temu
Silnik 1.2 TSI 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Auto może się podobać, zarówno wizualnie z zewnątrz jak i w środku. Brak awarii, ekonomia użytkowania, pakowność, zwrotność w miejskiej dżungli to są jego atuty. Narzekać można na ilość miejsca na tylnej kanapie w szerz, bo dla 3 osób to na pewno za mało tam miejsca. Jakość wykonania OK, przy uświadomieniu sobie, że to auto segmentu B. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Jest OK.
Zadziwiająco OK. Nie jest demonem prędkości, ale ciągnie płynnie, równo, ochoczo w swoim tempie. Na pewno do licznikowych 160-170 km/h. W brzmieniu nie jest natarczywy pomimo 5 - tki skrzyni. Bierze olej: po każdym 10.000 km muszę robić dolewki bo komputer wskazuje min. Trochę się obawiałem, że te 90 KM to będzie za mało, szczególnie na autostradzie. Nic z tych rzeczy. Jedziesz tak szybko, jak chcesz i silnik w tym nie przeszkadza. W Bieszczadach też dawał sobie radę. Złego słowa powiedzieć nie można.
Jak dla mnie bardzo dobrze. 5-tka biegów wystarcza do codziennej jazdy. Wiadomo, że 6-ty bieg poprawiłby komfort jazdy w trasach i jeszcze poprawił ekonomikę. Biegi wchodzą bez problemów, tylko czasem wsteczny trzeba poprawić.
Twardawy. Żadnych nieprzyjemnych stuków nie odnotowałem. Prześwit jak na nasze krawężniki wystarczający. Dobre jest trzymanie się drogi, także na zakrętach. Pewne trzymanie na jezdni. Przewidywalność podczas bocznego wiatru, jazda wtedy wymaga nieco większej koncentracji, niejako "czucia auta".
Jak na wstępie: funkcjonalna, pojemna. Auto raczej dla 4 osób, bo nawet 3-ka dzieci (foteliki) będzie miała ciasno, a 3 foteliki NA PEWNO nie wejdą. Wiadomo, to auto segmentu B. Przemyślane rozwiązania, łatwa dostępność do wnętrza, wysoko unosi się tylna szeroka klapa uwydatniając wszystkie zalety szerokiego bagażnika (ok. 95 cm dostępu).
Bez zastrzeżeń. Przynajmniej dla mnie.
Wszystko pod ręką, na swoim miejscu. Na pewno można jeszcze lepiej, ale ja na to nie zważam. W codziennej eksploatacji nic mnie nie drażni, przeszkadza, uwiera.
Tutaj średnio. Mam klimę ręczną i w zasadzie jak ją używam zawsze jest na skrajne min. i tylko siłą nadmuchu reguluję natężenie chłodzenia, które szału nie robi. TU NA PEWNO MOŻNA BY COŚ POPRAWIĆ. Dramatu nie ma, ale 3 gwiazdki to wszystko, co bym dał.
Auto segmentu B więc i kompromisy ze wskazaniem na możliwości transportowe. Pewnym przeciwieństwem Fabii III kombi jest Rapid Spaceback. Tam jest mniejszy bagażnik, ale dużo więcej miejsca w środku... może pomieści nawet 3 osoby z tyłu? Kto wie?
Standard w swojej klasie. Ja zamontowałem ponadstandardową matę na maskę silnika. Mnie dźwięk tego motoru nie drażni. Trochę nadto słychać szumy powietrza przy szybszej jeździe.
Zadziwiająco dobrze. Z włączoną klimą wygląda to tak: stała prędkość 120 km/h - 5,6 l/100 km stała prędkość 140 km/h - 7,1 l/100 km stała prędkość 160 km/h - 8,3 l/100 km. miasto: tutaj różnie, od 5,9 do 10 l/100 km. Średnio 7-7,5 l. Sami oceńcie czy to mało, czy dużo. Ponad wymianę oleju nic jeszcze nie robiłem. Zatem lać paliwo i jechać.
Myślę, że to rozsądna propozycja w kwestii jakość/cena. Przy świadomym wyborze pewnych ograniczeń: gabarytowych, segmentowych, jakościowych, funkcjonalnych, przy możliwie niskiej cenie zakupu, to będzie udany zakup dla wariantu 2+1 lub 2+2.
Jak wyżej, lać paliwo i jechać! Wszystko OK.
Jak wyżej, lać i jechać. Żadnych problemów!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 90KM 66kW [l/100km]

6,6