Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Adrian, 7 lat temu
Silnik 1.4 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.4 TDI 105KM 77kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Hej. Jest to moje pierwsze autko od dluzszego czasu. Kupilem je jako autko rodzinne ok 2 tyg temu. Zdazylem zrobic nim juz 800km. Codziennie do pracy mam obwodnica ok 30km w jedna strone, a w weekend bylismy na dluzszym wyjezdzie. Autko bardzo dobrze sie sprawowalo przy pelnym zaladunku.
Silnik jest niesamowity. Mimo ze ma tylko 105KM radzi sobie swietnie. Funkcja start/stop dziala lepiej niz sobie wyobrazalem. Nie ma zbednego czekania az silnik sie wlaczy. Zanim wrzuce bieg on juz jest gotowy do jazdy. Turbina daje kopa wiec nie ma problemu przy wyprzedzaniu czy dynamicznej jezdzie nawet z zaladunkiem (pelen bagaznik z rzeczami dla mnie, zony i 7m. synka na dlugi weekend. Wozek, ciuchy, wyprawka, wanienka itp itd). Autko radzi sobie rowniez na wyzszych biegach przy mniejszych predkosciach. 5 po miescie bez szarzowania daje rade.
Jak juz wspomnialem wyzej przelozenia sa dobrane optymalnie. Nie ma problemu z jazda po miescie na piatym biegu. Silnik nie zamula. Jesli potrzeba nam wiecej powera do dynamicznej jazdy, ?czworka? daje to czego nam trzeba.
Prowadzi sie super choc moim zdaniem zawieszenie mogloby byc nieco twardsze. Moze to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia jednak mam wrazenie ze w zakretach auto wychyla sie dosc mocno.
Fotele bardzo wygodne. Tapicerka - mimo ze nie skorzana - wyglada i trzyma sie swietnie jak na ta klase. Jasna kolorystyka dodaje ciekawego i przyjemnego eleganckiego wygladu. Kierownica multimedialna bardzo przyjemna w dotyku i dobrze sie ja trzyma podczas jazdy. No i klima. Cos bez czego nie daloby sie wytrzymac w te upalne dni.
Srodek auta jest bardzo przemyslany. Nie ma w nim zbednych niewykorzystanych przestrzeni. Wszystko co jest potrzebne jest w zasiegu reki, a mimo to panuje estetyczny lad i porzadek.
Posiadanie klimy to cos co bardzo docenilem szczegolnie w ostatnich upalnych dniach. Szybko wychlodzila wnetrze nawet na najnizszym poziomie nawiewu.
Na weekendowy wyjazd z dzieckiem zapakowalismy sie bez problemu i ciasnoty i jeszcze zostalo miejsce w bagazniku. Dla zobrazowania napisze ze tesc na ta sama ilosc bagazy musial ze swojego scenica wyjac jedno siedzenie z tylu.
Przy wyzszych obrotach silnika w srodku slychac charakterystyczny warkot diesla. Nie jest to bardzo uciazliwe i nie zaglusza rozmow jednak zawsze moze byc lepiej.
Autko mam krotko ale juz przejechalem ok 800km w roznych wsrunkach. Spalanie podawane przez producenta wydaje sie byc nieosiagalne - a jednak! W trasie po obwodnicy i autostradzie (srednia predkosc ok 120km/h) na dystansie od 130km moje spalanie wynioslo 4,6l przy pelnym zaladunku. W cyklu mieszanym na dystansie ok 30km spalanie wynioslo mi 3,2-4,3l. Po miescie wyszlo ok 3,8-4,8l. Swietne auto.
Jak decydowalismy sie na zakup auta ogladalismy rozne oferty. Rozne marki i kredyty. Jednak najlepsza z nich dostalismy w salonie w Wejherowie. Troche reklama ale dostalismy super pakiety i kupilismy z zona auto w super ofercie kredytowej (niskie raty + zwrot/wymiana po 4latach). W ogolnym rozliczeniu auto wyjdzie taniej niz cena wyjsciowa a to oznacza wyjatkowo dobra cene za super jakosc i wyposazenie w tej klasie aut.
Dalem maxa bo szkoda psuc srednia jednak nie wiele moge powiedziec po tym krotkim czasie.
Jak wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 105KM 77kW [l/100km]