Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Silnik 1.4 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.4 TDI 90KM 66kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Autko spełnia moje oczekiwania. Kupiłem samochód typowo na dojazdy do pracy. Pracuje jako kierowca ciężarówki w Niemczech, więc jestem przyzwyczajony do długich tras. Ludzie narzekaja na brak wygody, mi jednak odpowiada i uważam że długa jazda nie jest uciążliwa. Do pracy mam około 1000km, róbie to na strzała, z postojami tylko na toaletę. Samochód spełnia moje oczekiwania. Jest w miarę nowy i z niskim przebiegiem za nieduże pieniądze. Ponadto, jeśli ktoś ma pojęcie o jeździe potrafi bardo mało spalić. Gdy kręcę się koło domu to spalanie wynosi około 3.8-4.2 litra, na autostradzie przy 120km/h (jest to moja prędkość, gdyż raz nie ma co nadwyrężać silnika 1.4, a dwa nie pracuje żeby mandaty pracic i stracić prawko co jest moim źródłem dochodów (taka informacja dla tych których śmieszy moja prędkość)) autko Pali wtedy około 4.5-4.7 litra, zależy od pogody i od tego jak posługujemy się pedałem gazu i dobieraniem biegów
Jedna gwiazdka. Mniej za dziwna pracę silnika ale tak one mają.
Biegi jak narazie wchodzą ciasno i płynnie.
Samochód trzyma się sztywno drogi. Fajnie wchodzi w zakręty.
Lakier mógłby być troszkę lepszej jakości, choć zobaczymy jak będzie się dalej sprawował.
Widoczność jest myślę że bardzo dobra. Lusterka duże i wszystko w nich elegancko widać.
Wg mnie działa w porządku.
Dla kierowcy ok, dla pasażerów jak pisałem powyżej, może być trochę ciasno.
Przy 120 na autostradzie trochę buczy, ale wiadomo że jest to klasę niżej jak np Octavia.
Części tanie i ogolno dostępne.
Wydaje mi się że zrobiono naprawdę dobra robotę.
Narazie nie mam co narzekać, choć zobaczymy co przyniosą kolejne kilometry. Rocznie pokonuje około 30-40tys więc zobaczymy jak będzie w miarę rosnącego przebiegu.
Tak jak wyżej napisałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 90KM 66kW [l/100km]