Ocena kierowcy - Skoda Fabia IV

Silnik 1.0 MPI 80KM 59kW
Rok produkcji 2023
Przebieg: 1 000 tys. km
Skoda Fabia IV 1.0 MPI 80KM 59kW od 2021 - Oceń swoje auto
Daję 5 na 5 gwiazdek dlaczego ? Ponieważ jest to auto segmentu B kupujący ma do wyboru jednostki napędowe od 1.0mpi do 1.5 TSi w automacie. Moja wersja to 1.0 mpi tak nie jest to rakieta i tak jestem podziwu iż z wolnossące jednostki zostało wyciągnięte 80koni, wiele osób narzeka z charakterystyki pracy silnika 3 cylindrowego niestety rygorystyczne przepisy dotyczące emisji spalin itp. ale idzie się przyzwyczaić zdecydowałem się na ten silnik ponieważ auto miało być tanim wozidłem z miejsca A do B a jak wiadomo silniki z wtryskiem wielopunktowym idealnie się nadają do instalacji LPG , mimo iż nie jest to najnowsza konstrukcja technologicznie, silnik bardzo szybko się nagrzewa ponieważ kolektor wydechowy oraz głowica to jeden element komfort jazdy o wiele bardziej przyjemniejszy niż w mojej poprzedniej skodzie Octavi II. Jeśli ktoś nie przyspiesza i nie hamuje bez sensownie (nie mówię o dziadkowej jeździe) wskazania komputera dotyczące spalania powinny oscylować między 4,3-5L ma trasie max miasto 5,5-6,5 L mówię o benzynie
Jak litrowy silnik wolnossący o mocy 80koni nie można zbyt wiele wymagać tylko bezaawaryjności
Jedynka mogła by być trochę dłuższa jest tylko do ruszania
Bardziej dla kierowcy
Niestety nowe auta w tych czasach nie są tanie
Ciężko stwierdzić 7500km dopiero przejechane

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 80KM 59kW [l/100km]