Ocena kierowcy - Skoda Fabia IV

Rok produkcji 2022
Skoda Fabia IV 1.0 TSI 110KM 81kW od 2021 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Skoda Fabia z przebiegiem rzędu 7kkm, TSI z DSG. Jednym słowem: mułowata tragedia jakoś wykonania wnętrza, to jednak dość niska półka cenowa i jakościowa cudów nie będzie tandeta od lewa do prawa . Ale 1.0 TSI silnik plus DSG to jakaś masakra pomyłka forma kary dla kierowcy . To jak na razie jedyne auto w którym aż się modliłem wyczekiwałem wręcz żeby zadziałał start - stop , inaczej auto wpadało na luzie w takie drgania że aż robiło się niedobrze. Skrzynia działa tragicznie, kompletnie nie słucha kierowcy. Tak usilnie trzyma bieg, że nawet mocniejsze wciskanie gazu powoduje drgania podobne jak gdy w manualu zapomnisz zredukować. Całe auto drga długa chwilę (3 - 5- 6 s loteria z DSG z 1.0 tsi), skrzynia na siłę próbuje rozpędzić auto. Następnie po czasie stwierdza, że może warto zredukować. W trybie S jest minimalnie lepiej, podbija obroty o jakieś 500, trzyma zredukowany o jeden bieg, działa trochę lepiej. Jeżdżąc tym autem masz wrażenie, że za chwilę się rozpadnie to trzeszczy tam piszczy , przerażające jak teraz buduje się auta byle taniej byle szybciej . Jako to nie pierwszy mój automat i wiem jak to działa prawidłowo to wsiadając do tego auta i nie wiedział jak pracują inne automaty, na pewno bym się zraził do AT. Do tego skrzynia przy redukcji wydaje metaliczne stuknięcia przy niskich prędkościach, słychać to fajnie jak masz otwarte okno i jedziesz koło budynku, w każdym DSG którym jeździłem to było. Użytkowałem kilka razy z DSG na przestrzeni ostatnich 7 lat i stwierdzam ta skrzynia działa coraz gorzej, tak jakby zamiast ja ulepszać coś w niej celowo bezmyślnie psuli .
Jak to Skoda byle jak .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]