Ocena kierowcy - Skoda Fabia IV

Dominik, 6 miesięcy temu
Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2022
Skoda Fabia IV 1.0 TSI 110KM 81kW od 2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie oraz pozytywna dynamika z tak małego silnika.
Inne
Fabia bardzo poszła do przodu w porównaniu z poprzednią generacją. Wygląd auta w środku i zewnątrz to inna bajka w porównaniu z poprzedniczką - oczywiście na ogromny plus! Ogólnie świetne auto, może nie jest idealne ale z tym silnikiem oraz zawieszeniem robi robotę. W obecnych wysokich cenach idealne auto dla rodziny 2 + 1. Pamiętajmy że to auto klasy B a i tak w wielu kwestiach przewyższa inne auta z klasy C. Generalnie jestem bardzo zadowolony:)
Mały minus bo z turbo dziurą do 2000 obrotów (kwestia przyzwyczajenia) ale później idzie do przodu aż miło. Bezproblemowe dołączanie się do ruchu czy wyprzedzanie. Silnik cichy. Mało pali.
Precyzyjna, biegi wchodzą bez problemu.
Można dynamicznie jeździć, nie przechyla na zakrętach, precyzyjny układ kierowniczy, dobrze wybiera nierówności. Przy dużych prędkościach nie ma dużej podatności na wiatr.
Na razie nic się nie dzieje - zbyt młode auto żeby się coś działo.
Nie mam zastrzeżeń.
Fotele wygodne nawet na dłuższą trasę (mam regulację odcinaka lędźwiowego). Miejsca dużo jak na klasę auta czy to z przodu czy z tyłu. Bagażnik wystarczający. Generalnie auto proste w obsłudze. Wskaźniki, przełącznik czytelne.
Ogrzewanie ok. Klimatyzacja manualna mogła by trochę sprawniej chłodzić. Wydaje mi się że bardzo paruje szyba przednia w stosunku do moich poprzednich aut (na szczęście po włączeniu klimatyzacji problem znika). Polecam wersje z podłokietnikiem gdyż ma on seryjne nawiewy na tylnie siedzenia.
Jak na tą klasę auta jest dużo miejsca. Nawet dało radę przejechać z kompletem pasażerów 4 osoby dorosłe + dziecko w foteliku trasę 1100km w jedną stronę:)
Głośno robi się powyżej 130km.
Skoda na taką dynamikę jaką prezentuje to naprawdę mało pali. Jestem pozytywnie zaskoczony (średnio tryb mieszany około 5,1L).
Ciężko znaleźć inne auto które w tej cenie zapewnia tyle miejsca dla pasażerów i oferuje taką wielkość bagażnika.
Akcja serwisowa - wymiana poduszki od pasażera oraz woda w górnej tylnej lampie stopu.
Zbyt krótki okres użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,3