Lista ocen Skoda Favorit Hatchback 1.3 54KM 40kW 1991-1994 (54) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAZZIK
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Jak na tak mały przebieg była serwisowana w ASO i lałem do silnika i przekładni jedne z droższych olei Mobil1. Auto odwdzęczyło mi się zgrzytającą skrzynia biegów,pękniętą głowicą i rozwaloną uszczelką(nigdy nie przeciążałem silnika i za szybko tez nie jeździłem). Przy stanie licznika 2000 km(ledwie kupiony) ścięło nity w sprzęgle i sprzęgło było całe do wymiany.Teraz znowu trzeba je wymienić. Auto garażowane,konserwowane ale korozja dobrała...
~Inżynier
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Raz jeździłem po Warszawie a następnie wracałem ok 120 [km] na uszkodzonym module zapłonowym. I tu mnie zaskoczył. Skoda Favorit wybacza duże błedy dlatego wielki Plus. Moduły elektroniczne są strasznie kiepsko wykonane i bardzo wadliwe. Elektryka jest kiepsko wykonana a tablica biezpieczników i przekaźników jest w KOSZMARNYM Miejscu czyli pod nogami pasażera z przodu.
~mirekkow@wp.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Uczulam wszytkich na jedną rzecz. Czujnik oleju. Fabryczny czyjnik posiada mozliwośc wyłączania własnego momentu kontrolki ostrzegawczej. Nie stety ta rzecz może spowaodować rozszczelnienie się i w konsekwencji sadek ciśnienia oleju a to poważny drobiazg. Czym prędzej wymienić na nowszy
~sebosan@op.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Zdarzaja sie wycieki oleju, nieszczelnosc układu chłodzenia .... najgorsze jest to ze zdarza sie pekanie przedniej szyby podobno , bo ja mam załozony słupek który to niweluje , niweluje zjezdzanie sie przedniej karoserii do siebie i szyba nie peka ... jak widac na wszystko jest sposób ;)
~hary_1982@o2.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
uszczelka pod glowica + pompa wodna 300zl i teraz jeszcze cos zdechlo nie wiem co pekla glowica cos delikatnie stuka i olej kapie rece opadaja samochodem przejechalem 10tys km i nawet po zaworach nie dostaje ech....
~paweł
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Nigdy nie miałem poważnej awarii. Wszystko działa bez zarzutu. Jest to godne polecenia auto pod tym względem (pod warunkiem, że się o nie dba). Części zamienne są bardzo tanie i łatwodostępne, co jest dużym plusem.
~Kajetan
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Nic bardzo poważnego mi się nie zepsuło, ale dużo podzespołów daje znać o konieczności wymiany. Czytaj: sprzęgło, przeguby, uszczelki w silniku, rozrusznik, alternator, wieniec na kole zamachowym itd.
~Andrzej Duś Jr, gogoad@dakom.home.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
wymiany 2 tlumika co 40 tys., klocki, lanczuszek rozrzadu, uszczelka pod glowica, swiece.... samochod ani razu nie stanal, nie bylo ani jednej niespodziewanej usterki, koszty przegladow znikome :-)
~evka
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Silnik w porządku chociaz po 9 latach nie zbiera się już tak dobrze.. Wymiana akumulatora, naprawa układu kierowniczego, posypały się łożyska i nadkola, wymiana amortyzatorów..
~Błażej
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Nie ma na co narzekać dużo tanich części pozatym przy dobrym użytkowaniu auto może się odwdzięczyć. Mi popsuł się alternator i automat od rozrusznika
Skoda Favorit Hatchback