Lista ocen Skoda Favorit Hatchback 1.3 54KM 40kW 1991-1994 (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAZZIK
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Wprawdzie auto nie ma wspomagania,ale kierownica chodzi bardzo łatwo. Można kierować na zakrętach jedną ręką jak w autach ze wspomaganiem. W upalne dni autem sie jedzie jak poczciwą Nyska ,czy Żukiem,gdyz niesamowicie trzeszczy układ jezdny. Bardzo często trzeba smarować przednie sworznie,żeby owe trzeszczenie wyeliminować( pomaga na góra dwa dni :-)ŁAMIĄ SIĘ CZĘSTO SPRĘŻYNY ZAWIESZENIA!!
~jOgI jogi333@tlen.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Przy niewielkich nierownosciach dosc konfortowy. Dostarcza wrazen z jazdy lepszych niz w autach GT. Przy predosciach 130-150km/h ciezko utrzymac sie na jednym pasie a i jadac srodkiem poziom adrenaliny jest ogromny. Uczucie jakby bylo powyzej 200:). Na zakretach jest jeszcze gozej. Trzeba bardzo uwazac i zwalniac.
~Inżynier
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Parkowanie hmmmmm TRAGEDIA. Żeby się dobrze złożyć trzeba się nagimnastykować i bardzo często na dwa razy tu jest ogromny minus tego samochodu. Promień Skrętu!!! Zawieszenie to jest jedyna rzecz która mnie zauroczyła w tym samochodzie. Pewny, sztywny. To mi się podoba jest mogę napisać Bardzo Dobry!!!!
~Kajetan
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Niesamowicie buja przy skręcaniu. Brak stabilizacji między przednimi kołami sprawia wrażenie, że samochód łamie się przy mocniejszym skręcie. Oryginalne gałki skody wytrzymały na razie 30 tys po polskich drogach. Przy przebiegu powyżej 200 000 zaczynają siadać przeguby.
~kallima
Hatchback 1.3 54KM 40kW
trzęsie niemiłosiernie, wiem, że była pogłoska o tym, iż się przoody rozkraczają to u mnie w przodie zamontowano belkę wzmacniającą ale trzęsie na potęgę. A skręt, żawracanie katastrofa, na taki rozstaw osi to jest katastrofa, że nie wspomnę o ciężko działającym układzie kierownicy
~Lokomotyw
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Wypadaja tuleje gumowe wahaczy przednich(czesto) ale to groszowy wydatek i na wymiane trzeba poswiecic chwile. W Favoricie nie ma pojecia zapieczone sruby wiec nie ma problemu z drobymi wyminanami
~paweł
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Twarde zawieszenie, dobrze trzyma się drogi. Dostosowane do w miarę mocnego silnika. Na polskich drogach jazda po dziurach nie należy do przyjemności. To nie wada auta, ale dróg.
~sebosan@op.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Zbyt miekka co czasem jest dość niebezpieczne kiedy szybciej wchodzi sie w łuki dośc ostre ... raczej nie na dynamiczna jazde ... ale czasem na polskich drogach to nie jest wada ;)
~fx0@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Seryjny za miękki, po obniżeniu o 50mm perfekcja, nie do wyprowadzenia z równowagi, jak się dołoży stabilizator i inne amortyzatory to nie daje się wyprowadzić z równowagi
~artmich@onet.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
troszke za mieki w zakretach wyrzuca delikatnie. dobrze daje sobie rade w trudnym terenie i sniegu, idealne na zime i mały drift.nigdy sie nie zakopałem zimą
Skoda Favorit Hatchback