Lista ocen Skoda Favorit Kombi 1.3 54KM 40kW 1991-1994 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Jak kupiłem samochód, to miał 83 tyś przebiegu. Przy sprzedaży 112 tyś. W tym czasie skrzynia biegów systematycznie pracowała coraz ciężej i mniej precyzyjnie. Nie interesowałem się dlaczego tak się działo. Teraz mam felicję kombi z 98 roku z podobnym przebiegim i skrzynka działa podobnie. Więc przyjmuje, że te typy tak mają.
~/jacek/m
Kombi 1.3 54KM 40kW
za długa piątka ; pozatym jest nisko i łatwo nią zachaczyć o coś nawet w mieście zjeżdżająć z wysokiego krawęznika; w terenie jeszce częsciej - no ale to nie terneówka
~Lukasz Polomski eupe@poczta.onet.pl
Kombi 1.3 54KM 40kW
strasznie dluga wajcha (przypomina mi sie taka w Ikarusie z MPK ;-), delikatnie trzeba ze wstecznym, chodzi dosc topornie (zdecydowanie nie lezy jej szybkie przelaczanie biegow)
~crazy.simon@interia.pl
Kombi 1.3 54KM 40kW
Kłopoty z oporną jedynką (podobno Skoda tak ma). Drążek zmiany biegów mógłby być krótszy. Biegi odpowiednio zestopniowane.
~RADZIO B
Kombi 1.3 54KM 40kW
dane ksiazkowe opisuja skrzyni zywotnosc na 150tys km mam juz 170tys i dopiero wymieniłem 1 sprzegło
~bzyk
Kombi 1.3 54KM 40kW
zeby wrzucić 5 trzeba mieć długą ręke..., a i wszteczny cieżko wchodzi..., ale ogólnie daje rade
~pl01@op.pl
Kombi 1.3 54KM 40kW
da sie poszalec jak na taki maly silnik jesli ktos potrafi to w skodzie moze pylic 100km/h na trojce
~Mire|<
Kombi 1.3 54KM 40kW
Działa pewnie - nie narzekam choć bieg "5" wrzuca się jak w TIRze - daleko w przód :)
~forman lx
Kombi 1.3 54KM 40kW
synchronizator 2-bieg slaby ,minus -najnizsza krawedz auta latwo walnac i uszkodzic obudowy
~Marek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Bezproblemowo, ale tylko dla ludzi z długimi kończynami górnymi
Skoda Favorit Kombi