Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

Łukasz, 13 lat temu
Rok produkcji 1994
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mój egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie nic nie sprawiło żeby się denerwował o stan karoserii wiadomo są jakieś drobne objawy rudej, ale nie jest to w takim stanie żeby trzeba było wymieniać części karoserii. I to tyle o moim aucie jestem z niego bardzo zadowolony.
Jeśli ktoś nie szuka Mercedesa Klasy E to dobrze trafił. Ale bez żartów tak naprawdę samochód jest mało awaryjny dobrze się spisuje w mieście i jeszcze lepiej w trasie. Jedna z poważniejszych usterek to ruda, ale odpukać mnie to nie dotyczy. Auto pojemne jeśli potrzeba to s piskiem opon także ruszy, na trasie potrafi pokazać na co go stać. Mój egzemplarz jest w idealnym stanie.
Silnik jest trochę głośny, przeszkadza to głównie w letniej porze jak się otwiera okno, ale ja nie narzekam.
Skrzynia biegów chodzi dobrze jak się jej nie katuje nic nie charczy tylko trochę buja jak w Ikarusie.
Jeśli chodzi o kierowanie jest dobrze, tylko muszę usunąć lekkie drgania kierownicy.
Kwestia widoczności super widok doskonały wszystko jest na swoim miejscu nic nie przeszkadza.
Po włączeniu ogrzewania już po paru minutach w aucie jest ciepło, chłodzenie też spełnia swoje możliwości, jak się otworzy wszystkie okna wentylacja 100/100.
Wyjazdy na wakacje trzy osobowej rodzinny nie problemów. Bagażnik pakowny a w kabinie jeśli wszystko leży na swoim miejscu i jest poukładane to prawie jak w autobusie. Po własnym doświadczeniu wyspać się w aucie można siedzenia bardzo wygodne i miękkie.
Hałas podczas jazdy może trochę da się odczuć hałas uliczny, ale po włączeniu radia idzie wytrzymać, jak już wspomniałem w poprzedniej wypowiedzi można się wyspać, a lekkie uchylenie okna nie powoduje nie wiadomo czego nie można oczekiwać za dużo.
Zużycie paliwa w mieście jest nie wiele wyższe od Fiata Punto jakim jeździł przez 3 pierwsze miesiące po zrobieniu prawka 7/100l, lejesz i jedziesz. Zużycie w trasie 6 litrów na 100 kilometrów jest niezłym wynikiem pamiętajmy że to jest 1995 rok produkcji a jak chcesz jechać musisz lać. Na przegląd dopiero pierwszy raz się wybieram także nie mam opinii. Mało rzeczy które trzeba naprawiać lub wymieniać.
Ja swoją kupiłem za 2300 zł jestem bardzo zadowolony bo było warto auto nie zawodnie jeśli się o niego dba potrafi się odwdzięczyć dobrą pracą silnika, stanem karoserii, stanem podwozia. W kabinie jest przestronno. Silnik jest tak skonstruowany że wszystkie prace możliwe można zrobić w zaciszu domowego garażu. Także jak kto pracuje ze swoim autem tak później auto pracuje z nim. Ocena 9/10
Jakieś małe usterki. Raz był wyciek płynu chłodniczego, ale trzeba było tylko dokręcić trochę mocniej korek od wlewu, była wymiana rury ciepłego powietrza bo zardzewiała drobnostka, wymiana tylnej wycieraczki bo tez zardzewiała i to wszystko co mam do napisania na ten temat.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 54KM 40kW [l/100km]