Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

otomarcin@wp.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1997
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : calkiem niezle ma zawieszenie dla niezbyt wymagajoncych mieszczuchów .tak pozatym czensci sa tanie przykladowo koncówka dronzka orginal kosztuje 24 zl.a koncówka dronzka do mazdy 323f koszt 80zl
Karoseria : tylna klapa gnije przez zaciekajonco wode zle wyprofilowana uszczelak plastikowa juz byl alepiej wyprofilowana klapa tylna w skodzie faworit do tej pory niegnijo
Układ hamulcowy : wyskakujona dwujka szybka zmiana biegu z jedynki na dwujke przy duzych obrotach niemozliwa
ot konstrukcja silnika z lat 70 tych zapakowana do budy z lat 90tych z kiepskiej jakosci plastikami w srodku dobrze ze czensci sa tanie do tego modelu skody bo inaczej by byla totalna porazka pozatym ten samochud nic niema w srodku a chandlarze krzyczo sobie cene porównywalno do o niebo lepiej wyposarzonych samochodów z tych samych roczników .muj samochud nic niema gola buda z silnikiem zero wyposarzenia dodatkowego za 6800zl a tyle za nio dalem moglem kupic fiata brawa z tego samego rocznika do kturego jezeli chodzi o wyposarzenie postemp techniczny i jakosc blach moja skoda by niemiala zadnych szans .zaluje ze kupilem ja ot takie badziewie z bylego kraju RWPG.
ten model skody a jest to stara konstrukcja silnikowa pochodzonca z lat 70 tych. oceniam kulture pracy silnika i elastycznosc na zadowalalajonco chociasz niepolecam zchodzic z prendkoscio ponizej 70km/h. na 5- tym biegu .ponizej tej prendkosci zaczyna sie dlawic silnik. producent zapewnia ze da sie wersjo 1,3mpi jechac max 160km/h wiencej niz 150km/h nielicz ze wydusisz z tej skodziny konstrukcyjnie zacofanej.robilem jej test na prendkosc maksymalno na dystansie 20km.wienc wiem co mwie i pisze a rozbujac ją do tej prendkosci zajmnie ci dobre 5-6 km
od czasu do czasu wypada mi na niskich prendkosciach dwujka cienzko sie wrzuca wsteczny trzeba go szukac poomacku przy duzych obrotach niezmienisz biegu z jedynki na dwujke ( dopiero jak mu obroty spadno)
niepolecam tego auta ma slabe chamulce nawet po remoncie chamulców slabo wytraca prendkosc pare razy musialem sie ratowac ucieczko do rowu gdy widzialem ze za pomoco tak kiepskich chamulców niewychamuje auta i to bez pasarzerów i bagarzu o zgrozo:(
mnie tam zadowala i z przodu i z tylu jest ok
przecientna wszystko jest niby na miejscu .a jest jeden plus dobrze doprofilowane fotele wygodnie sie w nich podruzuje
cos tam wieje i grzeje ale slabo nawet po wymienieniu filtra pylkowego z wentylacjo i nawiewami to niema felicja startu do opla corsy z tego samego rocznika tam to jest istny churagan
z przodu ok z tylu masz problem mam 176cm i jak sie wyprostuje na kanapie to zawadzam o sufit glowo.tylna kanapa niewygodna do uprawiania sexu z partnerko do tej przyjemnosci polecam miejsce na tylnej kanapie vw passata
kiepskie jak by niepowiedziec urungajonce
poza serwisem tanie naprawy są jak jezdzisz na lpg to sie wyrobisz na poziomie 10 litrów na miescie 8 litrów na trasie.a jak przydusisz na miescie to ci i spali 11 litrów lpg. na bendzynie to szkoda jezdzic no chyba ze zarabiasz 3 tysie na miescie robilem test to mi spalił 10 litrów .na trasie moze ci sie uda zmiescic w 6,5 litrze przy prendkosci stalej 90kmh.
niema startu do konkurencji z tych samych lat produkcji i z tego samego segmentu aut miejskich rodzinnych takich jak fiat brawa ,fiat punto, opel astra ,opel corsa
skrzypionce plastiki w kabinie w czasie nawet spokojnej jazdy miejskiej slabe wyciszenie kabiny trzeba po kupnie samemu wyciszac kabine pianko poliumeretowo
gnije karoseria .zapowietrzony uklad chamulcowy.szybko wybijajonce sie koncówki drążków na polskich drogach mi padly od wymiany na nowe po przejechaniu 6000km

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW