Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

Piotr, 3 lata temu
Rok produkcji 1996
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dosyć dynamiczny jak na 1.3 68 km, spalanie od 5,5 do 8 litrów. Bezwarayjny, suchy, zawsze odpala bez problemu.
Inne : Zaskakująca przestronność jak na takie małe auto.
Kupiłem Skodę z przebiegiem 84000 km, obecnie ma 97000. Auto jest bardzo tanie w utrzymaniu i wszedzie i zawsze mnie dowiezie. Ceny części śmiesznie niskie, usterki występowały bardzo rzadko, a naprawa bardzo prosta. Bardzo wdzięczny i tani w utrzymaniu samochód, o prostej konstrukcji.
Silnik niezawodny. Jedyne co trzeba było zrobić to wyczyścić przepustnicę, bo silnik nierówno pracował. Pomimo 24 lat, silnik jest suchy i pracuje równo. Moc rozwija bezproblemowo. Ten silnik jest nie do zarżnięcia.
Biegi chodzą bardzo precyzyjnie, nie ma żadnych wycieków oleju
Mało precyzyjna w prowadzeniu, szczególnie na zakrętach. Mój samochód nie ma stabilizatora, więc wchodzic w zakręt można w okolicach dozwolonej prędkości, nie ma co szaleć. Skoda ma dosyć duży prześwit, więc jeżdzenie po polnych drogach nie jest jej straszne. Do tej pory nie wymieniałem żadnych elementów zawieszenia i układu napędowego, ale konstrukcja wygląda na bardzo prostą.
Delikatne ślady rdzy na klapie i nadkolach, ale bylo to już robione przez poprzedniego właściciela.
Szyby duże i wszystko w około widać jak na dłoni
Nie ma za duż pokręteł, tych kilka, które jest są na swoich miejscach.
Ogrzewanie bardzo wydajne, przy deszczu trzeba wentylację trzeba włączyć na 2 albo 3 bieg i da się jeżdzić.
Jak na taki mały samochód jest bardzo dużo miejsca w środku i w bagażniku. Dla 1-3 osób samochód optymalny.
Silnik powyżej 100 km/h robi się głośny i na dłuższej trasie męczy. Do tej prędkości jest ok.
Ceny części bardzo niskie, awaryjność znikoma.
Za 2300 zł kupiłem samochód który jeździ bezawaryjnie i zawsze dowozi na miejsce. Bardzo solidny jak na tę półkę cenową
Przez rok zrobiłem następujące drobiazgi: czyszczenie przepustnicy, regulacja zaworów, wymiana osłony drążka kierowniczego, wymiana sygnału dźwiękowego. Trzeba było też dokręcić śruby w przekładni kierowniczej bo trząsło nią na dziurach.
Żadnych poważnych usterek przez rok i 14000 km użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

6,7