Ocena kierowcy - Skoda Felicia II Hatchback

GREGORY Z FELKI TREND-i, 17 lat temu
Rok produkcji 1998
Skoda Felicia II Hatchback 1.3 68KM 50kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
oGÓLNIE OCENIAM SAMOCHODZIK NA 4 CZTERY W SAKIL SZKOLNEJ A DO 10 TO NAWET 7. DLACZEGO PATRZ PONIŻEJ
silnik oki, 1,3MOi , wesja sam TREND- limitowana chyba nie bierze oleju , SAMOCHÓD MAM OD SIERPNIA CZYLI3 MIESIĄCE , A WRZUCIŁEM GAZ ZA 1800, W CZAKRAMIE (POLECAM ICH , BYNAJMNIEJ CENTRALĘ TARNÓW,troszke było problemu na poczatk, tzn. zmieniony łańcuch rozrządu, teraz to słyszę jak jadę jakieś bicie tzn. tak jakby niewyważone koło chodzi o silnik), koła prowadzące wyważałem a i jeżdze ostrożnie , teraz akurat głownie E7 , pożal się BOŻE jakie remonty były 1 mostek 2 miesiące robią, ale co do samochodu oki, walny jest olej CASTROL 5W-40 , ALE TO ZASŁUGA TATY i ma rację - na tym nie oszczadzaj, poza tym zmienione płyny chłodzący, teraz coś poniżej minimum ale może te temperatury ? chociąz kurvzliwośc cieczy 20 a 5 stopni to nie powinno, wlany płyn +12 SKODA ORYGINAŁ, ZMIENIŁE ŚWIECE NA ngk BKUR5ET-10, po 20 zł od szt., te oryginalne briska jeszcze by pewnie były ale jak już wymieniałem to wszystko, a dlaczego przez przepustnicę, mało brakowało a bym kupił nową na alegro 700 zł a w serwiesie skody różnie nawet 1400złz wymiana 1540 mi jeden serwis policzył, ale podziękowałem ,za ramkę przy lewarku zmiany biegów dałem 7, 4 kawałek plastiku, ale musiałem bo były 2 zaczepy z jednej strony urwane.
nie za rewelacyjnie , czasami problem ze wstecznym wciskam 2 razy sprzęgło i przeważnie wcghodzi wsteczny,, ne dusi się na 5 nawet przy 60 km/h, nie ma zgrzytów.
strzelaja chyba przeguby? ale to trzeba zrobić kiedy jeszcze nie wiem? osłony sprawdzałem są oki. nie mam wspomagania , mnie to nie przeszkadza ale żonie troszkę ciężko kręcić przy wjazdacz do,garażu:) ZAŁOŻYŁEM OPONY 175/70R13 to i paliwa więcej żre "bestyja" ale teraz jak jeżdzę po swojemu , nie jak radzą ksiązki spuść nogę z gazu itd. tylko jade a są tu nawet górki w świętokrzyskim to stałą prędkościa a czasami nawet na luz wrzucam i sobie jade i jade nawet z 2 km az predkośc ze 100 do 60 spadnie.
nie narzekam , załozyłem owiewki i czasami muszę sie wychylać co by puieszego nie zachaczyć bo troszkę zasłaniają jak kiepska pogoda, spływają krople deszczu, czy zmiech, świt, do tyłu oki, szybkę tylną psiknąłem antypara od srodka to nie zachidzi jak wilgotne powietrze ale przednia i boczne , kiepski nawiew z wlotu tego górnego na boczną i dolnego- który ma chyba wiać na nogi?
byłemzszokowany teraz 8 l gazu na 100km a nawet ostatnio jazda w2 dni we mgle i zrobiłem 456 km na 35,7 l gazu wyszło nicałe 8 gazu na stówkę i to z prędkościa 70- do90 na godzinę tym połowa trasa kielce lublin, reszta po LUBLINIE, jednakże na poczatku jak się zacinała przepustnica i mysłałem że padł silnik krokowy -KTÓRY O DZIWO ROZEBRAŁE PRZEDMUCHAŁEM PORUSZAŁE SPREŻZYNĘ I DZIAŁ PO 2 DNIACH NASTAWY SIE POROBIŁY SAME. a powiem że fachowiec się męczył kilka i jescze gorzej było, na kompie błedy 2 wyskakiwały caly czas na tej starej przep coteraz jest też blędy, teraz jest oki , sam się nastawiła nie sprawdzałem an kompie na dziś czy są błedy ale po co jak dzobrze "jeździ"
ogrzewanie zarabiste 2 minutki powyżej 1500 obr/ min i gorąco wieje jak z farelki?:) gorzej będzie pewnie w lecie ale poczekamy? zobaczymy, jak "się zapali" silnik to ciągnie przez chwilę ciepłe powietrze co w lecie na pewno nie pociesza, , mam założone 4 owiewki, zapłaciłem za nie 54zł, uważajcie bo chcą nawet i 100 za komplet, troszke szukałem i akurat pan"zanjomek" nówki za tą kaskę mi sprzedał, chyba bez rzadnego większego zarobku:) odsuwam szybki bo czasami zaparowaują a nawiewik na boki podkreślam na boki niezadowalający:)
przestrzeń dla "średniaków" oki ale dla powyżej 1,90 z przodu i ztyłu to tak sobie< nie? w porządku może być, pozytyw, a i bagazniczek oki, w sam raz wózeczek dla dziecka , wchodzi na styk.
może i dobrze przy 90km/h i tak się staram jeździć ale jak cisnałem na 2 pasmówce to na maxa 150-kilka na h i mało co radio słychać był tak szumi , wieć do 100 znośnie ale głośniej niż w innych markach tej klasy
DOBRZE JEST ZA 9 TYŚ PRZEBIEG 45 TYŚ TO MOŻE BYĆ PLUS GAZ,MOŻE ZACHODNIE MARKI SĄ OKI ALE PRZEREKLAMOWANE pozdrawiam a i jescze jedno jak ktoś chce kupić felkę to radzę chyba 1,6 bo 1,3 i jeszcze gaz tak jak ta moj ato co tu dużo gadać "MUŁ" "ŚLIMAK" I NIE MA CZYM SIĘ ZBIERAĆ PRZY WYPRZEDZANIU, ALE CÓZ ZA TĄ CENE I TAK LEPIEJ NIŻ SILNIKI 1,0.
jak na razie niezawiodła.na razie trochę starchu ze stanie samochodzik, ale przepustnica która już dział bo nierozbieralny silnik krokowy rozebrałem i trochę tylko "pogrzebałem"
nie było jeszcze, chociaż na zimnym silniku jak był problem z obrotami (przepustnica i silnik krokowy) to zgasł na samej krzyżowce, dobrze że nie wymusołem pierwszeństwa bo by było ...bum...obroty wtedy zostawały na 1500 a po przegazuwce spadaly dopiero na 800-850.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

8,3