Ocena kierowcy - Skoda Felicia II Kombi

Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Felicia II Kombi 1.9 D 64KM 47kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba nie da się go zabić. Nie ma to jak wolnossący Diesel.
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo słabe. Trzeba mocna wciskać. Jak ktoś nie przyzwyczajony to łatwo o kraksę.
Karoseria : U nas OK choć egzemplarze jeżdżące w dużych miastach (sól) zjada rdza...
Układ elektryczny : Mało tu elektryki więc niezawodnie.
Autko sympatyczne. Pozycja za kierownicą trochę dziwaczna - kierownica wysoko i pod dzwinym kątem. Jak się przyzwyczaimy to fajnie się jeździ. Samochodzik jest w naszej rodzinie od nowości - 10 lat. Jest prawie bezobsługowy i bezawaryjny. Służy do transportu osób i sprzętu z punktu A do p. B. Największa jego zaleta to bardzo duża przestrzeń bagażowa oraz bezobsługowość. Silnik VW (golf, polo) jest mało wymagający. Potrzebuje tylko czystego filtra paliwa i przyzwoitych świeć, choć i na zimno odpala. Najwieksze wady to mały komfort jazdy, brak elektryki, trwarde i niezbyt wygodne do dłuższej jazdy fotele. Auto jest także dosyć bezpieczne o czym się osobiście przekonałem.
Silnik (VW) to typowy klekot Diesla. Dosyć elastyczny ale mało dynamiczny.
Skrzynia OK. Nie stważa żadnych problemów oprócz biegu wstecznego który trzeba wrzucać \"po wojskowemu\".
Nie jest to szybkie auto więc wszystko OK. Wspomaganie niezbyt intensywne. Fajniej się jeździ wersją bez wspomagania - więcej czuć.
W kombi trochę słabo do tyłu. Dobrze że są duże lusterka
Niezbyt twarde zawieszenie. Dobrze znosi nasze drogi. Puki co 100 000 km bez wymian. Samochód jest ma ogromny bagażnik. Po złożeniu siedzeń staje się samochodem ciężarowym. Idealny na wyprawy turystyczne i przeprowadzki. W bagażniku można przewieźć spory mebel lub 30\" telewizor CRT w pudełku.
Bardzo, bardzo dobrze grzeje! Klimy brak - duży minus.
Przyzwoicie ale bez luksusu.
Trudno ocenić. Wersja Diesel bardzo bardzo głośna - niezależnie od prędkości. Benzynka dużo przyjemniejsza.
Jest to ekonomiczne auto. Niezależnie od stylu jazdy i warunków spala ok. 6 l ON
Przez 10 lat eksploatacji i 100 000 km auto niemal niezawodne.
Jak do tej pory zepsuła się jedna klamka w tylnych drzwiach, linka otwierania bagażnika, cieknąca uszczelka szyby przedniej. Stale urywają się wieszaki półki bagażnika. Czasem wywalało bezpiecznik wycieraczek. Od początku jest problem z odpalaniem. Nie zawsze grzeją świece - nie wiem dlaczego AW silnik odpala bez problemu - po prostu troche dłużej kręci niż powinien.
Poważne usterki w tym samochodzie to: linka gazu, miska olejowa (łatwo uszkodzić bo auto niskie), filtr paliwa (świadczy o jakości naszego paliwa), osłona wentylatora (łatwo przygnieść bo auto niskie). Po ponad 100 000 km rozsypało się jedno łożysko w kole PT.
Skoda Felicia II Kombi