Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Albert, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Skoda Kodiaq SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze jeździ.
Przeniesienie napędu : Fatalna skrzynia biegów.
Silnik : Drgania, wibracje i terkotanie silnika. Silnik z układem odłączanie dwóch cylindrów. Być może to jest przyczyna.
Skoda kodiaq po liftingu ( odbiór z salonu 10.2021 r.), wersja style, przebieg 2000 km. Generalnie auto super ale silnik, skrzynia biegów oraz sprzęgło psuje całokształt oceny. Jestem zawiedziony takimi usterkami w samochodzie po liftingu. Mój poprzedni samochód FORD S-max 1 po liftingu, silnik 1.6 EccoBost.
Auto po liftingu. Silnik 1.5 TSI, skrzynia ręczna. Drgania, wibracje i terkotanie silnika przy ok. 1500 obr/min. na biegu 2, 3, 4, 5, i 6. W mieście na zakręcie lub na rondzie na drugim biegu silnik i przeguby napędowe intensywnie drgają, jakby miały się rozsypać. Sprawa szeroko opisywana na forach właścicieli skód i seatów z tym silnikiem. Sprzedawca w salonie skody zapewnił mnie, że silnik został już usprawniony. Widać, że nie. Podobno zjawisko nie występuje przy skrzyni automatycznej. Wizyta w serwisie nic nie dała. Pan z serwisu skody stwierdził, że nic nie słyszy. Całkowita ignorancja. Generalnie silnik 1.5 TSI nie nadaję się do tak dużego ciężaru samochodu. Samochód po prostu nie jedzie.
Przebieg 2000 km. Pedał sprzęgła intensywnie skrzypi. Przy zimnym silniku skrzynia biegów haczy. Przy przełączaniu z 1 na 2 zgrzytanie skrzyni. Można odnieść wrażenie, że w skrzyni wszystko się rozkręciło.
Układ jezdny bardzo dobry.
Bardzo miękki lakier. Powłoka lakiernicza - gęsia skórka. Wydaje się, że samochód jest niedolakierowany.
Widoczność we wszystkich kierunkach bardzo słaba. Bardzo mała powierzchnia szyby przedniej i szyb bocznych.
Wersja style. Samochód wizualnie duży ale bardzo wąski. Maska silnika zabiera 1/3 długości samochodu. W środku bardzo ciasno na długość i szerokość. Przy założonym na tylnym siedzeniu foteliku dziecięcym grupy 3, dwie osoby już nie usiądą. Przy dwóch fotelikach, na środkowym siedzenie nikt się nie zmieści. Dodatkowo tunel środkowy jest bardzo wysoki i szeroki. Bardzo mały bagażnik. Nie mieszczą się na długość i szerokość sanki dziecięce. Pojemność bagażnika wynosi ok 610 l. Podawana w katalogach pojemność 760- 780 jest prawdopodobnie po przesunięciu kanapy tylnej całkowicie do przodu. Bardzo dobre fotele przednie i tylne. Ogólnie OK. Ale samochód dla 4 osób.
Słabe ogrzewanie w zimie.
Ciasno na długość i szerokość.
Bardzo głośny silnik psuje ogólną ocenę. Opony letnie Pirelli super. Opony zimowe Continental rewelacja. Super ciche.
Przebieg 2000 km. Mam pakiet gwarancja i przeglądy serwisowe na 4 lata. Pierwszy przegląd po 2 latach i 30 tyś. km. Każdy wymienia olej po roku eksploatacji ( koszt 600 zł. ).
Cena odpowiada jakości. Generalnie wielki zawód. Oczekiwałem lepszej jakości.
Przy tak małym przebiegu nie mogę wydać opinii.
Fatalny silnik i skrzynia biegów - nie nadają się do tego samochodu. Trzeszczący pedał sprzęgła. W samochodzie po liftingu usterki powinny być wyeliminowane. Jestem przerażony co będzie dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]

6,7