Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

pelikan, 19 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia II Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Świetne auto. Jestem z niego bardzo zadowolony, choć wiem że opinia po przejechaniu 4000 km to nie to samo co po np. po 50 czy 150 tys. Powiem tak : auto daje wielkie zadowolenie z jazdy. No i jeszcze to fabryczne radio STREAM - duże, o komforcie obsługi niespotykanym w małych, nawet markowych Sonych i Pionierach.
Silnik rewelacyjny, świetnie rozpędza się na każdym biegu, nawet na 6. Najlepiej wyprzedza na 4 i 5 w pełnym zakresie obrotów. Bez problemu osiąga 220 km/h. Przyśpieszenia znakomite (9,5 sek do 100) jak na rodzinną limuzynę. Jak zimna to trochę tak jak wszystkie diesle - terkocze, potem to mija i zachowuje się jak dobry benzyniak. Jednym słowem silnik rewelacyjny - jest najmocniejszym atutem tego auta.
Skrzynia świetna. Krótka 1 właściwie tylko do ruszenia z miejsca i po paru metrach - 2. Wyprzedzanie na 4 i 5 a nawet 6 to przyjemność. Biegi wchodzą lekko i płynnie w czym pomaga krótki i precyzyjny skok dżwigni.
Świetnie trzyma się drogi, żadnych odgłosów z zawieszenia ( bo to nowe auto), znakomite hamulce
Widoczność niezła tylko do tyłu marna, ale przy parkowaniu pomagają znakomicie czujniki w tylnym zderzaku, więc nie jest tak źle.
Super. Wszystko umieszczone na swoim miejscu więc obsługa jest intuicyjna. Trudno byłoby się do czegoś doczepić.
I wentylacja i ogrzewanie i klima bez zarzutu, no może przyciski sterowania klimatyzacją mogły by być większe, aby łatwiej trafiać w nie palcem bez odrywania wzroku od drogi
Miejsca jest dość i z przodu (ho, ho!) i z tyłu bo w stosunku do poprzedniej wersji Octavii, której nie znałem, zwiększono podobno rozstaw osi. Dorosła osoba jedzie z tyłu bez udręki. No i jeszcze ten wielki bagażnik jakiego nie mają inne auta tej klasy.
Wyciszenie na wysokim poziomie. Nawet przy szybkiej jeździe - 170 km/h hałas nie jest dokuczliwy i nie trzeba wewnątrz głośniej rozmawiać
Na trasie Katowice - Piła średnia 5,1 przy prędkościach 110-130 i można zejść jeszcze niżej, po mieście 6-7 l ON. Cen napraw jeszcze nie znam bo auto nowe.
No niestety nowa Octavia tania nie jest. Ta wersja kosztowała 84 tys PLN. Zaś wersja Elegance to już wydatek 90 tys. PLN Cena lokuje ten samochód razem z lepszymi VW, Mondeo czy Laguną. Czas pokaże czy było warto tyle kasy wydać.
Auto nowe więc trudno mówić o awariach. To co od Skody jest bez zarzutu. Nawalało to co dołożone w Polsce czyli alarm i zestaw do komórki he he he
Niezawodność oceniłem na 5 ale wiem, że przy nowym aucie to żaden wyczyn.
Skoda Octavia II Hatchback