Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback Facelifting

Jacek, 6 lat temu
Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2018
Skoda Rapid II Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce- brzytwa.
Samochód nowoczesny ale o klasycznym kształcie, niezłe przyspieszenie.Mam wersję ambition.Największą wadą są fotele (ja mam w wersji sportowej - pakiet dynamic - miały być wygodniejsze od standardowych) nieprzystosowane do wzrostu 176 lub większego - są wąskie, krótkie,twarde i za niskie - część udowa w ogóle nie ma podparcia - boli noga od gazu i mięśnie z tyłu miednicy z prawej strony.Częściowo pomogło przerobienie fotela - podniesienie go o ok. 2 cm. razem z szyną na podkładkach i przedłużonych śrubach, ale dalej dokucza pozycja nogi na wprost - za mało miejsca po prawej stronie nogi od gazu.
Silnik dynamiczny, dźwięk podobny do diesla, tylko bardziej delikatny.Na wolnych obrotach np.gdy samochód stoi na skrzyżowaniu praktycznie niesłyszalny.Czuć turbodziurę tzn. zaczyna przyspieszać dopiero od 2000 obrotów, szczególnie jak chwilę toczymy się na dwójce i chcemy nagle przyspieszyć to jest sekunda lub dwie braku reakcji - trzeba wcisnąć gaz do dechy,żeby zechciał ruszyć.Na razie nie testowałem maksymalnej prędkości , ale do ok.160km/h dobrze przyspiesza. I jeszcze jedno spostrzeżenie - przy forsownym użyciu sprzęgła czuć zapach spalanej gumy :)
W porządku, czasem wsteczny trzeba drugi raz wrzucić.
Ogólnie ok. Zawieszenie dość twarde - szczególnie słychać uderzenie przy zbyt szybkim najechaniu na najnowszą wersję progów zwalniających tzn.niskich kanciastych.Ale nie przenosi się to zbytnio na siedzenie.W zakręty można wchodzić szybko,ale jest trochę nadsterowny tzn. czuć jak ściąga przód do wewnętrznej,ale można to wyczuć i nauczyć się skorygować odpowiednio kierownicą - mnie to nie przeszkadza.Ogólnie dobrze bierze dziury- trochę podskoczy ale nie czuć dyskomfortu.Wspomaganie kierownicy bardzo dobre.
Nie mam zastrzeżeń do blachy.Drzwi zamykają się lekko i przyjemnie. Lakier dość delikatny - łatwo zrobić ryskę nawet palcem - myć tylko delikatną gąbka lub miękką szczotką.Klapa tylna podnosi się bardzo wysoko ,ale pomaga rączka z tworzywa umieszczona od wewnątrz, z prawej strony za której pomocą łatwo zamyka się bagażnik.
Dobra - nawet do tyłu. Trzeba się przyzwyczaić do lusterek - boczne oddalają ,a wsteczne nie.
Przyciski i wskaźniki ok. ,gorzej z siedzeniami.W komputerze warto ustawić "światła dzienne włączone" - inaczej w położeniu przełącznika świateł na auto - nie świecą się żadne (w dzień).W ten sposób dostałem mandat.
Szybko nagrzewa w zimę ,odparowuje dobrze szyby.
Nie narzekamy(trójka dzieci ,żona)
Trochę słychać lekki szum podczas jazdy(może to tubina?)
Po mieście przy dość dynamicznej jeździe pali ok.8l.
Po zniżce kosztowała ta skoda 60tys. Jakość ogólnie dość dobra ,ale np. łatwo rysują się plastiki szczególnie na radiu, jakość tapicerki też nie najlepsza - siedzenie mechaci się, za to kierownica miła w dotyku i w zimę nie zimna( zobaczę co będzie latem).
Za wcześnie, (oprócz tapicerki siedzeń).
Za wcześnie - dopiero kilka miesięcy.Na razie ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

6,2