Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan Facelifting

Paweł, 10 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Skoda Roomster Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Charakterystyka silnika bardzo przyjemna. Autem mozna jeździć i szybko i oszczędnie. Zależy co akurat jest potrzebne.
Auto kupiłem nowe w salonie. Chciałem sprawdzić jak to jest. Dodatkowo okazało się, że Skoda ma naprawdę niezłe warunki finansowania... Po 3 latach użytkowania mogę napisać, że auto spełnia wszystkie moje oczekiwania. Póki co nie było żadnej awarii. Po prostu bardzo dobry pojazd rodzinny.
Po nauczeniu się charakterystyki tego silnika jestem z niego bardziej niż zadowolony. Wtedy, kiedy trzeba jadę szybko, kiedy nie - sprawnie i oszczędnie. Turbina przy tak małym silniku daje bardzo dużo. Przyspieszanie czy wyprzedzanie jest bardzo OK. Sławnych w Internecie problemów z rozrządem - Brak.
Biegi wskakują lekko i płynnie. Nic innego od skrzyni nie wymagam ;) Żadnej awarii nie było
Nie jest to sportowy bolid ;) Jest dość wysoki i trzeba o tym pamiętać przy bocznym wietrze. Poza tym auto dobrze radzi sobie z zakrętami itd. Kontrola trakcji też działa bardzo dobrze.
Widoczność do tyłu - bajka. Panoramiczny dach daje poczucie przestrzeni. W aucie jest zawsze jasno nawet w pochmurny dzień. Widoczność z przodu po bokach słaba. Słupki A są dość spore jednak można się do tego przyzwyczaić. Podobnie jak do nisko poprowadzonej górnej krawędzi przedniej szyby. Na światłach nie ma po co podjeżdżać pod sam sygnalizator ;)
Wszystko na swoim miejscu.
Auto bardzo szybko się nagrzewa zimą i podobnie szybko schładza latem. Pokrętła od sterowania działają lekko i płynnie.
Przy moich 176 cm wzrostu dla kierowcy i pasażera spokojnie wystarcza miejsca z przodu. Z tyłu Roomster powinien być oceniany poza konkurencją ;) Wysoko, bardzo dużo miejsca na nogi no i możliwość indywidualnego przesuwania bocznych foteli. Czego chcieć więcej? Szwagier, który ma ponad 2 metry stwierdził z ogromnym zdziwieniem, że to pierwsze auto, w którym na tylnym siedzeniu ma sporo miejsca nad głową ;)
W poprzednim aucie było chyba nieco lepiej jeżeli chodzi o słyszalność tego, co dzieje się na zewnątrz. Silnik natomiast jest tak cichy i wygłuszony, że w pierwszych miesiącach użytkowania auta kilkukrotnie sprawdzałem na światłach czy nie zgasł. :) Teraz po 35 tysiącach nadal jest bardzo cichy.
Tylko wymiany eksploatacyjne i paliwo.
Za te pieniądze mam naprawdę dużo. Wersja Style + 3 pakiety daje w efekcie naprawdę komfortowo wyposażony pojazd.
Zero usterek. Przez trzy lata po prostu nic się z autem nie działo. Tylko lać paliwo i jeździć. I tego właśnie oczekuję od samochodu.
Żadnych poważnych usterek. Przed zakupem znalazłem setki opinii o awaryjności jednostki 1.2 TSI. Auto wyprodukowano w listopadzie 2011r i jak się okazało w tej wersji pozbawiono je wad, które opisywano w sieci.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

6,1