Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan Facelifting

www.agencjaufo.pl, 11 lat temu
Silnik 1.4 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2011
Skoda Roomster Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Obawiałem się,że taki wysoki samochód będzie niestabilny na zakrętach, ale bardzo się myliłem.
Pomimo pewnych drobnych niedociągnięć (a raczej nieprzemyślanych wg mnie rozwiązań konstrukcyjnych), o których wspominałem jestem bardzo zadowolony z Roomstera. Polecam go wszystkim, którzy poszukują niedrogiego samochodu o ponadprzeciętnych możliwościach. Szczególnie mam tu na myśli zdolność do przewożenia prawie wszystkiego, co w danej chwili trzeba przewieźć, a oprócz tego doskonale spisuje się jako auto rodzinne.
Rakieta to nie jest, ale z tym się liczyłem przed zakupem. W dolnym zakresie obrotów brakuje mocy i trzeba trochę powachlować biegami. Jednak 85 KM w zupełności wystarcza do sprawnego przemieszczania się z punktu A do B.
Brakuje 6 biegu...
Pomimo dość wysokiego nadwozia pewnie trzyma się drogi. Niestety boczny wiatr jest dość mocno odczuwalny.
Czujniki z tyłu rozwiązują problem widoczności. Z przodu nie widać maski (dla niektórych może stanowić to problem). Słupek B trochę przesłania widok z boku. Skoda chwali się ogromnymi szybami z tyłu, s(z)koda, że zapomniała takie same wstawić z przodu, z pewnością byłoby bezpieczniej. Jednak powyższe wg mnie w żaden sposób nie dyskwalifikuje tego samochodu.
5 z minusem za gniazdo zapalniczki zlokalizowane koło dźwigni hamulca ręcznego, gniazdo AUX IN zamiast USB oraz wystającą obudowę radia, w którą można uderzyć kolanem np. podczas kolizji. Wkurzająca jest również dziura za fotelami pasażerów oraz brak możliwości regulacji przód/tył środkowego fotela. Duuuuuuży plus za przestrzeń ładunkową. Poza tym wszystko pod ręką i bardzo czytelnie.
Grzeje i chłodzi. To chyba dobrze?
Miejsce dla kierowcy mogło by być bardziej komfortowe. W moim odczuciu siedzisko jest za krótkie (mam 184 cm wzrostu), brak podparcia lędźwiowego i słabe trzymanie boczne. Jednak można zamówić fotele bardziej komfortowe. Co do miejsca z tyłu, to za dużo nie wiem, bo tam nie siedzę, ale dzieciaki są zadowolone :-)
W środku nie za głośno, można rozmawiać lub słuchać radia nawet przy dużych prędkościach.
Spalanie w normie. Średnio wychodzi 6,5 - 7 litrów.
Autko w rozmiarze kompaktu, ale w cenie segmentu B. Cena zakupu 44 000 zł. - w tej cenie komputer, klima, alarm, immobiliser, tempomat, radio mp3 z ogromnym wyświetlaczem, czujniki cofania, komplet opon zimowych. Więcej nie trzeba...
Musze zgłosić do ASO skrzypiący fotel, charczący(?) głośniczek czujnika cofania oraz podciągnąć linkę hamulca ręcznego.
Brak, ale dopiero 7 000 stuknęło na liczniku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 85KM 63kW [l/100km]

7,3