Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan

Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2008
Skoda Roomster Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : przestrzeń i praktyczność
Układ elektryczny : fatalna jakość okablowania
Na plus: praktyczność nadwozia, dość dobre osiągi Na minus: fatalne światła (bi-halogen), głośny silnik, piszczący wentylator, rozsypujące się wiązki kabli w 6-cio letnim aucie (ten typ tak ma),
Silnik w zasadzie prosty i bezproblemowy. Gdyby nie ta kultura pracy. 1,9 TDI na pompowtryskiwaczach słynie z fatalnej kultury pracy, a tu mamy niewyważalny 3 cylindrowy silnik. Głośno i trzęsąco, ale wiedziały gały co brały.
Zwykłe sprzęgło, krótka skrzynia, dzięki temu jakoś to jedzie pomimo teoretycznie słabych 70km i 155nm.
drogi rozmiar opon w standardzie (195/55r15), wymieniałem tylne silenblocki wahaczy na nowszy typ, bo oryginalne powodowały myszkowanie auta na koleinach i bujanie po zatrzymaniu.
tu jest dobre, słupki nie przeszkadzają, czujniki parkowania pomagają w cofaniu. Ogólnie wszystko widać w każdym kierunku.
Szkoda, że z tyłu przesuwają się tylko skrajne siedzenia. Oryginalnie między roletą a siedzeniami nie ma zasłony/rolety. Po przesunięciu siedzeń w przód powstaje 30cm dziura. Można kupić zasłonkę za 140 zł. Wygodne siedzenia.
Klima działa ok. Wentylator w zimie piszczy i świszczy (ten typ tak ma).
Niby małe auto, ale miejsca jest dużo. Z tyłu woziłem dzieci w fotelikach (9-18 i 15-36), a między nimi siedziała żona ( 55 kg ;P). Bagażnik 450 litrów, niestety pojemność głównie bierze się z wysokości. Ale i tak na takiego malucha jest dobrze.
1,4 TDI 3 cylindry i krótka skrzynie - to nie mogło się udać. Na autostradzie masakra. Wyszło mi, że mój Roomster jest tak głośny przy 60kmh jak Passat B5 1,6PB przy 130kmh. (Mierzone tym samym urządzeniem). Dodatkowe wygłuszenie maski i ściany grodziowej niewiele pomogło.
Spalanie po przejechaniu 11kkm wyszło mi średnio 5,2 litra. Miasto Rybnik - brak w zasadzie korków. Specyfika użytkowania: dojazdy do pracy 2x13 km dziennie. Co dwa tygodnie trasa 100km do Opola ( 80km prędkości do 100kmh, 20 km autostrada). Przy oszczędnej jeździe i wielkiej cierpliwości da się zrobić spalanie pełnym autem 4,2 litra. Na autostradzie 6,5-7 litrów. Przy prędkości maksymalnej 158kmh komputer pokazuje 10,8 litra.
Niby ciekawe auta, ale tak naprawdę udaje coś czym nie jest. Fatalne światła, rozsypujące się wiązki kabli. Pomimo tego że jeździło, mało paliło, nie brało oleju postanowiłem sprzedać po roku, bo nie chciałem czekać na pożar albo wizję grzebania się z kabelkami, bo jakiś księgowy postanowił zaoszczędzić.
piszczący wentylator, ciężko zwijające się pasy, fatalnie przetarta kierownica przy przebiegu 131kkm,
rozsypujące się kable, fatalne światła, stopiony bezpiecznik od elektrycznego dogrzewania nagrzewnicy,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 70KM 51kW [l/100km]

5,3