Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

Adamus, 4 lata temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Skoda Scala Hatchback 1.0 TSI 115KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Fajny samochód,tańszy od "markowych".
Silnik daje radę. Wiem że to 1.0,ale przy pełnym obciążeniu 5 osób, mógłby lepiej ciągnąć.
Biegi nie wchodzą gładko, trzeba jednak pchnąć. Jednak największą bolączką (jak dla mnie), są przełożenia na 1 i 2 biegu. Autko mogłoby wolniej jechać,po puszczeniu sprzęgła wyrywa się za szybko do przodu.
Działa lekko i precyzyjnie. W porównaniu z poprzednim autem typu Van,ma mniejszy promień skrętu,co akurat mnie dziwi,ale nie przeszkadza.
Podczas deszczu otwierając drzwi, powietrze zasysa wodę do wnętrza która spada na kanapę.Taki drobny mankament.
Widoczność podczas cofania jest mierna,na szczęście jest kamera cofania, która robi naprawdę dobrą robotę. Wyjeżdżając tyłem z parkingu widać to czego nie widać zza kierownicy.
Wszystko w odpowiednim miejscu,może jedynie obsługa nawiewu przydałaby się sterowana pokrętłem.
W trybie automatycznym wydaje się, że nawiew mógłby ciszej pracować. Potrafi zwracać uwagę.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu.
Szczególnie silnik cicho pracuje,w normalnym zakresie obrotów. Później to słychać jak warczy.
Poza tankowaniem nie wiem jakie są koszty utrzymania,auto na gwarancji z pakietem przeglądów na 4 lata.
Cenę auta uważam za wporządku.
Po miesiącu użytkownika trzeszczenie przedniego prawego słupka. Serwis naprawił. Ale teraz coś dzwoni w drzwiach kierowcy. Po dociśnięciu tapicerki ustaje. Po zdjęciu ręki z boczku drzwi dzwoni. Chyba znowu serwis mi zostaje.
Po kilku miesiącach nic się nie stało poważnego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

6,4