Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

Tomek, ponad rok temu
Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2022
Skoda Scala Hatchback 1.0 TSI 110KM 81kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Auto fajne jeśli ktoś szuka samochodu dla rodziny 2+2, za rozsądne pieniądze, z sprawdzonym silnikiem i dobrze wykonane. Moja wersja style plus pakiet komfort i kilka dodatków. Mam 188cm i miejsca zarówno dla mnie jak i nastolatka za mną pod dostatkiem. Duża możliwość regulacji fotela i kierownicy. Mały minus za odczucia fotela przy trasie 5 godzin plus. W mojej fabii 2 fotel bardziej sprężysty i odczucia lepsze. W scali fotel jakby twardszy. Super wyciszenie, przy 130-140 km/h w środku naprawdę jest cicho (w fabii 2 trzeba było głośno mówić żeby pasażer z tyłu zrozumiał). Duży bagażnik, bardzo głęboki więc próg niski nie jest. Silnik przy oszczędnej jeździe po drogach krajowych spala 4.3-4.6l, w mieście przy dość dynamicznej jeździe i krótkich dystansach 8,5-9.5l, autostrada 130 km/h - 6.0-6.5l.
Wystarczający do rodzinnej jazdy, lepsza dynamika niż wolnosące 1.4 w fabii 2, 1.6 w Merivie i Toledo. 3 cylindry słychać głównie przy zimnym silniku, przy przyspieszaniu dość ciekawe mruczą. Żywotność można sprawdzić w ogłoszeniach, gdzie 3-4 letnie auta mają ponad 300 tys km.
Biegi wchodzą płynie, 1 trochę krótka, 6 żeby oszczędnie jeździć to już przy ok 70km/h.
Bardzo dobry, choć działanie wspomagania w fabii 2 bardziej mi odpowiada.
Przy stosunkowo niedużych wymiarach na zewnątrz - typowy kompakt - w środku dużo miejsca i duży bagażnik.
Nie jest tak dobrze jak w Merivie 1 ale źle nie jest. Przy cofaniu pomaga kamera.
Dalej komplet gwiazdek choć wolałbym więcej przycisków, ale z drugiej strony fajnie że nawigacje można wyświetlić ze smartfona na tablecie i nie trzeba go umieszczać na szybie. Brakuje przejścia z bagażnika na narty mimo tylnego składanego podłokietnika.
Silnik szybko się nagrzewa, klimatyzacji nie było okazji przetestować.
Przy moich 188cm przestrzeni w żadną stronę nie brakuje, sam za sobą też się mieszczę.
Bardzo dobrze. Na jeździe testowej najgłośniej było od kół, więc kupując opony wybrałem takie które miały na etykiecie najmniej dB i jest cicho. Nawet przy prędkościach 140 km/h jest cicho.
Daję trochę na wyrost i uwzględniając spalanie przy eko jeździe - bardzo niskie.
Myślę, że jest dobrze. Konkurencja oferuje mniej za te same pieniądze.
Póki co kilka razy tablet się zawiesił: można było włączyć radio ale nic poza tym, nic nie robiłem, po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu zawsze było już ok.
Mam nadzieję że podobnie jak Fabia 2 (już ponad 200 tys. km) Scalania będzie bezawaryjną.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,7