Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Skoda Scala Hatchback 1.0 TSI 115KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Długo zastanawiałem się jakie auto wybrać. Odwiedziłem salony Seat, Kia, Toyota, Honda, Hyundai, Opel, Renault w poszukiwaniu właściwego modelu. Powiem szczerze że salon Skody wybrałem na samym końcu sądząc, że po za Rapidem nic nie będzie mieścić się w założonym budżecie. A tutaj takie zdziwienie, bo okazało się że jest nowość i wprowadzono Scalę - wygląd, cena, jakość wykonania, a przede wszystkim przestrzeń dla pasażerów i bagażnik. Szukałem auta rodzinnego, gdzie bardzo wygodnie można usiąść z tyłu, ale również auta które nie jest duże i można nim spokojnie zaparkować w centrum miasta. Polecam wszystkim!
Silnik spisuje się bardzo dobrze. Do prędkości 140 km/h nie ma problemu aby się rozpędzić. Jednostka jest bardzo dynamiczna. Nie czuć drgań 3-cylindrowca wewnątrz, których można by się spodziewać podczas postoju lub ruszania.
Przekładnia manualna działa bardzo precyzyjnie. Położenie drążka jest na właściwym miejscu zarówno podczas prowadzenia kierowcy o wzroście ponad 180cm jak i dla kogoś drobniejszego.
Auto świetnie trzyma się drogi. Układ kierowniczy w normalny sposób reaguje na ruchy użytkownika. Dodatkowo system line-assist bardzo ciekawie wspomaga jazdę na prostej jak i w zakrętach.
Auto ma nową linię i wygląda po prostu dobrze. Raz po raz niezaznajomiony z nowością modelu Skody przechodzień zawiesi oko na samochodzie.
Widoczność przez wszystkie przeszklenia jest jak najbardziej wystarczająca. Auto ma duże lusterka boczne co jest ogromną zaletą.
Brakuje gwiazdek dla pojęcia ergonomii. Auto które jest krótsze od swojego poprzednika ma więcej miejsca w środku i bardzo podobną wielkość bagażnika. Projektanci zjedli zęby na koncepcie układu wnętrza pojazdu - chociażby desce rozdzielczej która jest dość krótka, nie da się tego odczuć podczas jazdy. Super robota.
Dwustrefowa klimatyzacja spisuje się świetnie. Nawiewy we właściwych miejscach. Dodatkowo podgrzewana kierownica oraz podgrzewane fotele przednie w układzie 2 stopniowym. Bardzo przyjemna sprawa.
Jak na ten model i klasę auta przestrzeni jest bardzo dużo. Bardzo wygodnie pojadą 4 osoby dorosłe w daleką podróż.
Auto podczas jazdy około 170km/h generuje bardzo mało hałasu. Można swobodnie rozmawiać wewnątrz, zarówno z pasażerem siedzącym obok jak i osobą siedzącą z tyłu. Wyciszenie bardzo dobre.
Trudno powiedzieć, auto ma zaledwie lekko ponad 1000km. Czas pokaże.
Zdecydowanie bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Porównywałem różne pojazdy różnych marek. Oferuje bogate wyposażenie podstawowe jak na koszt katalogowy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

7,7