Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

Bartłomiej, 3 lata temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2020
Skoda Scala Hatchback 1.0 TSI 115KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo zaskoczył mnie silnik. Sceptycznie podchodziłem do trzycylindrowca dopóki się nim nie przejechałem. Dla Scali w zupełności wystarcza i szybko rozpędza samochód - pozwala na sprawne wyprzedzanie i ruszanie spod świateł.
Samochód wart swojej ceny. Wszystkie elementy dobrze spasowane, nic nie skrzypi. Dużo pozytywnych zaskoczeń.
Zaskakująco dobry. Dla tego samochodu w zupełności wystarczający nawet przy pełnym bagażniku i 3 pasażerach. Na początku sceptycznie podchodziłem do trzycylindrowca dopóki się nim nie przejechałem. Dla Scali w zupełności wystarcza - pozwala na sprawne wyprzedzanie i ruszanie spod świateł. Podoba mi się dźwięk silnika - przyjemnie dla ucha warczy jak mu się dociśnie gazu.
Działa gładko i bez problemów.
Zestrojone dosyć komfortowo. Do jazdy 50/50 miasto i poza miastem w zupełności wystarcza. Wygodnie z przodu i z tłu. Plomby nie wypadają z zębów na dziurawej drodze. Nic nie skrzypi na progach zwalniających.
Klasyczny wygląd - jednym sie podoba innym nie. Miałem "nieprzyjemność" tłuczenia się za ciężąrówką z budowy. Obsypało mnie żwirem spod kół. Zero zarysowań.
Widoczność mogłaby być lepsza. Na boki jest dobrze, lusterka są boczne duże. Widoczność do przodu - trochę za szerokie słupki. Widoczność do tyłu jest słaba, ale rekompensuje ją kamera cofania.
Wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki. Obsługa za pomocą ekranu multimedialnego łatwa i intuicyjna. Niektórzy narzekają na to, że siłę nawiewu ustawia się na ekranie multimedialnym. Mnie to nie przeszkadza. Przycisk menu na konsoli klimatyzacji od razu uruchamia na ekranie kontrolę nawiewów. Nie ma co narzekać w dobie smartfonów.
Klimatyzacja szybko ochładza wnętrze, a zima szybko się nagrzewa. Przy największej sile nawiewu słychać go, ale przy tej klasie samochodu jest to do zaakceptowania.
Dużo miejsca z przodu i tyłu, Nawet dwumetrowiec nie będzie tarł głową o dach czy uderzał kolanami o fotel siedząc z tyłu. Przy anglojęzycznej klasyfikacji samochodu opisują go jako "small family car" (mały samochód rodzinny). Bez problemu pomieści rodzinę 2+2 i teściową w bagażniku.
Zaskakująco dobre. Kierowcy z Toyoty Corolli albo C-HR mogą tylko pozazdrościć. Silnika nie słychać. W środku cicho nawet przy prędkościach autostradowych - można swobodnie rozmawiać nawet z pasażerami siedzącymi z tyłu.
Póki co bez awarii. Lać paliwo i jechać.
Samochód wart swojej ceny. Za te pieniądze Scala oferuje najwięcej za najmniej. Wielkością bagażnika bije na głowę konkurencję. Bagażnik jest ustawny - pomieszczą się tam duże walizki i worki ziemniaków (jeśli trzeba).
Brak usterek.
Brak usterek.