Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

ap2b33, 3 miesiące temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Skoda Scala Hatchback 1.0 TSI 115KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Wielkość miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz jak na taki małe auto poj. bagażnika. W tej wielkości nie ma takiego auta. Może jest honda civic.
Samochód naprawdę spoko. Wystarczająca przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Bagażnik chyba największy w swojej klasie. Duże brawa. Sporo schowków, haczyków. Pełne światła LED naprawdę robią robotę. System nagłośnienia OK. Android działa bez problemu. O dziwo plastiki u mnie nie trzeszczą. 4 gwiazdki zamiast 5 za: przekombinowaną/utrudnioną obsługę ustawień klimatyzacji i ogrzewania, małą rozdzielczość kamery i brak skrętnych linii w kamerze, czasami informacja radaru o przeszkodzie z przodu, której w rzeczywistości nie ma, brak relingów, przy jeździe tylko w mieście system start/stop praktycznie nie działa - może to i lepiej ;). Powinni to poprawić.
Może jest małej mocy ale naprawdę daje radę. Oczywiście przy załadowaniu całej 4 osobowej rodziny i bagażnika na full trzeba mieć tego świadomość przy wyprzedzaniu. Przy normalnej jeździe jest OK.
Mam manualną. Bez uwag. Działa bez problemowo.
Dla mnie OK. Raczej zawieszenie z tych twardszych.
Bez uwag. Żadnej rdzy. Mam auto w kolorze czarnym więc jak zwykle przy klamkach pojawiają się rysy.
Do przodu OK., może przy cofaniu do tyłu trochę gorzej ale jest kamera i czujniki.
Może za mało przycisków na desce rozdzielczej. Większość ustawień wybierana z menu na ekranie. Po za tym jest irytujący komunikat o zalogowaniu telefonu, który sam nie znika tylko za każdym razem trzeba kliknąć OK. Przy każdym naciśnięciu klawiszy na desce rozdzielczej cały ekran jakby się wygasza i wyświetla się wizualizacja do klawisza który się wcisnęło. Te wygaszanie ekranu bez sensu. Ciekawostka takiego mechanizmu wyjęcia zagłówków z przednich foteli to nie ma chyba w żadnym aucie na świecie. Totalna głupota. Na szczęście nie robi się tego zbyt często.
OK ale sterowanie z menu ekranowego. Trzeba kliknąć parę ekranów aby się tam dostać. Powinien być jakiś skrót. Trochę to upierdliwe.
Tutaj nie ma problemu. Mam 1,86 cm wzrostu. Z tyłu też jest ok. Na pewno więcej miejsca niż w Lagunie II. Z tyłu oparcia mogłyby być w lepszej pozycji. Mam wrażenie, że zostało to zrobione kosztem większego bagażnika, bo oparcia są w pozycji bardziej pionowej, co nie każdemu odpowiada przy dłuższej trasie. Tak czy owak 5 osób może jechać.
Mogło by być lepsze ale nie ma też tragedii.
Za te pieniądze ciężko kupić tak przestronne auto.
Problem z SOS utrzymywał się dość długo. Serwis nic nie mógł poradzić. Jednak była akcja serwisowa i problem zniknął.
Nie było żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

5,4