Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Silnik 1.8 T 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Skoda Superb I 1.8 T 150KM 110kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzeszczące plastiki w środku :D Bardzo lipne zawieszenie
Fajny samochód, nieco lepiej wyglądający od passata. Oszczędny motor o ile ma się instalację LPG. Pali 10.8 litrów 80% miasto LPG. Jakby ktoś chciał jeździć na PB, to interes nieopłacalny :) Dość tania eksploatacja, OC 600 zł... Sonda lampbda 360 zł, ori świece 4x 120 zł komplet... Uwaga tylko na zawieszenie, przód kompletny w średniej półce 2500 zł :D Generalnie mnie cieszy, ładnie słychać turbo, ale jakość plastików słaba, trzeszczy niestety. Wymieniłem w samochodzie filtry na zestaw bosha i olej na Helix ultra 5w (na szczęście Helix był lany od początku), potem padła sonda lamba, oryginalnie była boshowa, więc taką też zakupiłem z rabatem za 360 zł. Następnie wyrzuciło błąd 4 świecy, kupiłem komplet polecanych przez was świec NGK (w sumie tanio wyszło, chyba 130 zł). W trakcie wymiany świec na podwórku zauważyłem coś przykrego. Dwie cewki były Beru, jedna noname i jedna NGK. Poprzednik chyba poleciał po najniższej linii oporu, wymieniał pojedynczo
Jak to silnik, dobrze zbiera się jak na 150km, bo uturbowiony, ale z czasem czegoś brakuje, brakuje chipa za 1200 zł i wskakuje ładne 200 km i 300nm i można wtedy rwać asfalt. Z silnikiem nie dzieje się kompletnie nic, ale radziłbym od razu zaślepić drugą pompę powietrza, bo wadliwa jest na tyle, że wywala błąd check engine czasami.
Skrzynia jak to skrzynia, w tej nic się nie dzieję. Mam auto 1.5 roku, wcześniejszy właściciel też z nią nic nie robił.
5/5. Jeździ się dobrze (nie na zakrętach) a podzespoły są jak najbardziej dobre.
Po półtorej roku użytkowania samochodu, nie jestem zadowolony z karoserii tego samochodu :P Lakier jest naprawdę delikatny i schodzi pod paznokciem :(
5/5 Widoczność dużo lepsza niż w A4 B7 i B6 i HRV I, gdzie słupki są tak grube, że przytłaczają człowieka.
5/5 Dobrze dmucha, szybko nagrzewa. Szyba tylna odparowana 1 minutę po odpaleniu auta :)
no tutaj to chyba nie trzeba się w ogóle rozpisywać. Przestrzeni jest tyle, że jak z przodu siedzę 180 cm to z tyłu jest tyle miejsca, że rozkładam swobodnie nogi pfff :D Bagażnik trochę gorszy, ale cóż :D Dziecko w drodze i damy radę.
Nie no umówmy się, wyciszenie jest dość słabe powyżej 120 km/h
Mogło być gorzej. 2100 zł instalacja STAGA, 360 zł sonda, 120 zł komplet świec NGK, 400 zł komplet cewek Beru, tylna tuleja 2x napędu 150 zł. Na 38dm3 butli przejeżdżam 310-340 km w zależności jak wciskam. Zawieszenie mimo braku oszczędzania, jest dość słabe. Lepiej ładujcie chinole bo i tak tyle samo wytrzymają :P 2500 zawieszenie przednie górne potem 2100 dolne, a teraz znowu coś świszczy a mam auto 1.5 roku.
4/5 chyba tylko ze względu na lipne plastiki w środku, które trzeszczą.
Drobiazgi się zdarzają, łuszczenie się okleiny na klamkach, schodząca gumowa powłoka z plastików, rozlewające się lusterko wewnętrzne, odklejające się listwy przy suficie, szybko rozwalające się maty grzewcze, czujniki parkowania...
Nie ma się do czego przyczepić, 1.8T to najlepszy wybór w SS1.
Skoda Superb I