Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Fidel, 13 lat temu
Rok produkcji 2004
Skoda Superb I 2.8 193KM 142kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń
Z auta jestem bardzo zadowolony jest przestronne, niepozorne to co lubie a jak trzeba to też przyzwoicie jedzie.
6 cylindrów i wszystko jasne silnik pracuje bardzo równo i przyjemnie, ciągnie też fajnie i ma soczysty dzwięk przy wyższych obrotach
Tiptronic b yłem zawsze zwolennikiem recznych skrzyn ale teraz coraz bardziej się przekonuje skrzynia płynnie zmienia biegi czasami przy jeździe pod górę ma tendencje do trzymania wysokich obrotów
Samochód dobrze resoruje trzyma się dobrze drogi jednakże czuć że auto ma ponad 4.8m
Nie narzekam z tyłu mam czujniki parkowania więc jest OK
Wszystko pod ręką tak jak powinno byc
Brak zastrzeżeń.
Tu chyba nie trzeba komentować superb jest z tego znany. Ja mając 198cm mogę usiąść na maks odsuniętym fotelu kierowcy i spokojnie moge usiąść z tylu nie dotykając kolanami fotelu kierowcy lepszej rekomendacji nie trzeba.
Brak uwag jest ok.
No tu jest już gorzej jeżdżąc tylko po mieście na krótkich trasach (2-4km) z tym silnikiem i automatem trzeba liczyć 15-16l. Na trasie do 150 km/h ok 10,5l. Biorąc pod uwagę że 98pb powinno się lać wychodzi drogo. Ja założyłem instalacje LPG i sobie chwale tylko mam trochę maly zasięg w mieście ok 220km na zbiorniku ale oszczędnośc jest spora. Instalacja wróci sie po ok 17 tyś km
No tu brakuje skali auto kupiłem używane z przebiegiem 180tkm. Nie myślcie że przesiadłem się z uno i jestem zachwycony bo miałem już parę aut min. vectre c, mazde 6, subaru legacy itp. ale auto zostało zakupione za 21tyś zł z pełnym wyposażeniem bez navi, skóra, bi-xenony, tiptronic, elektrczne podgrzewane siedzenia, szyberdach, kupiony w kraju, z książką-oryginalna sprawdzałem w serwisie itp. za te pieniądze nic pewnego nie można kupić więc stad stwierdzenie z \"brak skali\"
Auto kupiłem używane z przebiegiem 180tkm jedyne co nie działa to podświetlanie znajdujące się w lusterkach podobno standard w superbie. Jak na taki przebieg to myślę że to żadna usterka. Przebiegu się nie boje bo znam osoby które mają te silniki np w passacie czy a6 mają ponad 300tkm i nic się nie dzieje.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]