Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi Facelifting

Mateusz, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Skoda Superb II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : jakość wykonania
Zawieszenie
Jestem mega pozytywnie zaskoczony. Pierwszy raz w swoim życiu przesiadłem się z wysokoobrotowego Japończyka na grupę VW i jak kilka lat temu kijem przez gazetę bym nie dotknął to dziś ten samochód polecę każdemu kto ma rodzinę, potrzebuje się zapakować i chciałby wygody prowadząc samochód. Oczywiście trzeba było pójść na kompromis bo wyścigówka to nie jest i nie jedzie w zakrętach jak po sznurku (przyzwyczajenie z Hondy) ale robi kawał dobrej roboty. Jakość wykończenie spoko jak za tą cenę, mam najbogatszą wersję więc gdyby nie ten znaczek to po mrużąc oczy można powiedzieć że nie wiele odbiega od Audi.
Przy tej masie bardzo ładnie pracuje, 170 ps robi robotę szczególnie w połączeniu z DSG, początkowo irytujący start z postoju mija taka sekunda zanim auto rusza. Polecam dmuchnięcie na 200 ps
DSG fajnie pracuje i w mieście i w trasie, nie czuć zmiany biegów, lepiej jeździło mi się tylko na 8 biegowej skrzyni ZF montowanej w BMW
niby zwarty a "pływa" a może to przyzwyczajenie do inaczej zestrojonego auta
miękka blacha i jedna wada, rdzewieje po 4 latach klapa bagaznika przy lampce oświetlenia tablicy rejestracyjnej.... poza tym ok
trochę przeszkadza słupek A bo jest szeroki ale ogólnie całkiem przyjemnie i dużo widać nawet w mieście
intuicyjnie i poręcznie, niby tyle tych schowków a słabo z miejscem na np telefon.....
ok
przestrzeni od groma, duzo miejsca dla pasażerów, olbrzymi bagażnik, jedna gwiazdka mniej za jakoś dziwnie usytuowany tunel środkowy który wymusza dziwną pozycje prawej nogi - nie mogę się do tego przyzwyczaić
słychać przy większych prędkościach 170 wzwyż, generalnie ok, niesie od bagażnika w kombi ale cóż roleta to tylko materiał nie jak w sedanie wyciszają fotele
jak to diesel, póki się nie zepsuje to bedzie spoko, trzeba pamiętać o wymianie oleju na czas- zmieniam co 15 tys silnik nie jak każe serwis - nie wierzę w long life, oraz co 60 tyś w skrzyni (mowa o DSG) hamulce, rozrząd filtry ceny normalne, serwis również ok
Polecam, w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego, ja jestem zachwycony.
ta korozja....
nie wystąpiły