Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan Facelifting

Marcin, 1 miesiąc temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Skoda Superb II Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW od 2013 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Sedan może nie jest zbyt urodziwy, ale kupiony bardziej rozsądkiem niż oczami i uważam, że było warto. Kupiony z Das Welt Auto z przebiegiem lekko ponad 200 tys. km, u mnie na tą chwilę blisko 300 i nic grubszego się nie działo. Regularne wymiany oleju w silniku i skrzyni DSG i może to jest klucz do sukcesu.
Wersja 170KM jest dla mnie idealna. Od samego dołu potrafi ładnie się zebrać. Nigdy nie narzekałem.na brak mocy, a i serisowo mnie na nie rozczarował. Jedyne do czego mogę się czepić, to nie sam silnik, a DPF. Strasznie irytuje mnie tryb wypalania... kopcenie z rury, przeciąganie biegów.
Przesiadłem się ze zwykłego automata na DSG i to była ogromna różnica jeśli chodzi o płynność przełożeń. Miałem duże obawy co do samego DSG, bo naczytałem się opinii na jej temat, ale mój egzemplarz był regularnie na przeglądach, więc zaryzykowałem i warto było. Wymiana oleju co 60 tys. km i chyba to jest sposób na dobrze działające DSG.
Jest ok, ale mógłby ciut lepiej trzymać się w zakrętach.
Posiadam lakier w ciemnym odcień brązu i niestety, ale jest to bardzo delikatny lakier i widać masę małych rysek, odprysków itp.
Jak na takie gabaryty, to nie ma na co narzekać. Przynajmniej ja nie mam problemów, pomagają czujniki parkowania i jest ok.
Nie mam do czego się przyczepić.
Raczej nie mam zastrzeżeń. Grzeje i chłodzi, a chyba o to chodzi. Podgrzewane fotele to zimą podstawa a i podgrzewana przednia szyba wiele razy przydała się zimą.
To jest coś z czego słynie to auto i co miało duże znaczenie przy jego kupnie. W tej kategorii Superb miałby 6 a nie 5 gwiazdek. Mam 188 cm wzrostu, więc od kierownicy siedzę kawałek, a pasażer siedzący za mną mógłby spokojnie założyć nogę na nogę, więc o czymś to świadczy.
Jak na ten segment aut, to powinno być lepiej, ale trzeba pamiętać, że to Skoda a nie Passat,
Nie potrzeba milionów monet żeby go utrzymać. Miałem starsze auta z niższej półki niż Superb i ich utrzymanie kosztowo mnie o wiele więcej. Do tego śmiesznie niskie spalanie jak na takie rozmiary i moc silnika, więc nie mam czego się czepić.
Jakość VW to to nie jest i czuć, że to nie jest Passat, ale do Dacii też mu daleko, więc jest na prawdę dobrze i mi to wystarczy.
Przez 5 lat użytkowania coś się zdarzyło, ale to tak nieistotne, że nawet nie pamiętam co to było.
Nie było takich.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]